Tajemnice templariuszy i upadek Królestwa Jerozolimy

Tłumaczenie: Lucyna Rodziewicz
Wydawnictwo: M
Templari e la fine del Regno di Gerusalemme
hunter

Książka o czasach, w których rozgrywała się ciężka i okrutna walka pomiędzy islamem a chrześcijaństwem, dwoma najpotężniejszymi i dominującymi religiami.

Bartosz Peruń | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Zdecydowanie odradzam tę książkę. Czytanie jej to zwyczajna strata czasu.

Po pierwsze, nie ma ciągu przyczynowo-stukowego. Autor skacze z tematu na temat, często nie wyjaśniając rzeczy ważnych, a wyjaśniając jakieś nic nie znaczące ciekawostki.

Po drugie, autor znacznie "prymitywizuje" i upraszcza wydarzenia, I krucjatę sprowadza do rzezi Jerozolimy.

Po trzecie, mimo że książka jest napisana w stylu popularno-naukowym to osoba nie orientująca się w tym okresie będzie odczuwała jedynie niezrozumienie. Autor np. wrzuca zdanie o "sekcie asasynów" i nie tłumaczy kim byli, po prostu byli i ty jako czytelnik masz to zaakceptować. Nie zgadzam się na takie traktowanie.

Po czwarte, autor sili się na kontrowersje. Potrafi popadać w długie wywody jak to naziści szukali skarbu Templariuszy a inne, ważniejsze kwestie, zbywa jednym zdaniem.

W skrócie: poczułem się zniesmaczony i dlatego stwierdziłem, że poszukam kim jest autor. Nie było dużą niespodzianką kiedy zorientowałem się, że to...

Klaudusia2178 | 2017-03-09
Sargento_Garcia | 2013-11-28