Pisane światłem. Antologia poezji inspirowanej fotografią

Wydawnictwo: Bosz
fotografia, fotografika, zdjęcie
poezja
an_na

Antologia ta jest pierwszą tego typu publikacją na polskim rynku. Zawiera wiersze w różny sposób inspirowane fotografią: będące wiernym opisem zdjęcia (T. Dąbrowski Rozdzielczość), asocjacją (W. Brzoska Praga o twarzach Franza K…), metaforą odwołującą się do pozawizualnych aspektów fotografii (B. Michnik Perydron). Antologia nie tylko dostarcza czytelnikom wzruszeń, ale też wnosi nowe – bo poetyckie – spojrzenie na akt „pisania światłem”. Wierszom towarzyszą współczesne i archiwalne fotografie.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/index.php?id=190&s=karta

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/index.php?id=190&s=karta