Wilczek

Tłumaczenie: Monika Wróbel-Lutz
Wydawnictwo: Tatarak
Wolfchen
978-83-925929-0-7
dla dzieci, wilk, książka roku, Ibby
MoWi

Mały Wilczek jest inny - nie poluje na zające, zamiast łowić ryby woli się chlapać w wodzie, a do tego najbardziej na świecie lubi szczaw. Nikt nie boi się takiego Wilka... Nawet Mysz... Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy książkę autorstwa Gerdy Wagener po mistrzowsku zilustrowaną przez Józefa Wilkonia. Wydana przez szwajcarskie wydawnictwo Bohempress, doczekała się do dzisiaj kilku przekładów i czterech wznowień w samej tylko Szwajcarii. Wyjątkowa opowieść o byciu innym, odrzuceniu, akceptacji i wreszcie - o miłości.

Książka otrzymała Nagrodę Honorową Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2007".

źródło opisu: tatarak.com

źródło okładki: tatarak.com

aniaszew | 2015-02-12
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2015

Przecudna książka o inności oraz o tolerancji.

Klasyka. To trzeba mieć na półce :-)

Beremis | 2014-11-16
Abdita | 2014-07-04