Bogu się mówi - tak

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
poezja
kamk

Nadzieja i smutek, miłość i samotność, śmiech i płacz, wiara i zwątpienie stale są obecne w życiu człowieka.Tę paradoksalną prawdę pokazują zebrane na płycie i towarzyszącym jej tomie wiersze.Dodatek płyty CD

źródło opisu: http://www.naukowa.pl/Ksiazki/bogu-sie-mowi-tak-195648

źródło okładki: http://www.naukowa.pl/Ksiazki/bogu-sie-mowi-tak-195648

książek: 2074
jeke | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

,,Bogu się mówi - TAK" to zbiór wierszy księdza Jana Twardowskiego, który za pośrednictwem poezji porusza tematy związane ze śmiercią, przemijaniem, wiarą, miłością, samotnością, cierpieniem, nadzieją, poszukiwaniem sensu życia. Poprzez proste, plastyczne i poetyckie słowa pokazuje, że po smutku nadejdzie radość, zwątpienie zamieni się w nadzieję, cierpienie przyniesie nowe doświadczenie, a samotność zniknie otoczona miłością. Ksiądz-poeta w swoich wierszach dotyka istoty problemu, a robi to z wielką wrażliwością i subtelnością odwołując się do wiary w Boga oraz bezgranicznemu zawierzeniu mu całego jestestwa. Dołączona do książki płyta dopełnia ją o czytaną i śpiewaną interpretację wierszy. Aktorka Anna Dymna czyta wiersze, a Ewa Błoch śpiewa. Tomik wierszy jest bardzo ładnie i starannie wydany: twarde okładki, gruby papier i subtelna grafika. Jak najbardziej polecam.

Mirek Szulc | 2016-03-13
Przeczytana: 06 kwietnia 2016