Nie zawoź mnie do Stratfordu

Wydawnictwo: Atut
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
Iga

Wiersze Ciupińskiego dlatego są niepowtarzalne – pisze Karol Maliszewski – bo stoi za nimi przeświadczenie, że wypowiedzieć coś naprawdę to wypowiedzieć po swojemu. (…) ta poezja tylko na pozór jest jedynie sprawną grą słów, mającą w sobie ów awangardowy powab, doskonale znany z internetowych portali. Za tą grą słów kryje się powaga losu, waga doświadczeń. Kryje się filozofia, która chciałaby wymknąć się słowom i konwencjom, lecz nie może. Musi przystać na zastane układy znaczeń i odniesień. Robi jednak wszystko, by ożywić podjętą schedę i otoczyć ją gęstą siecią aluzji, odwołań, powinowactw.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Atut, 2009

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?26,nie-zawoz-mnie-do-stratfordu

Fox Mulder | 2012-02-16
Na półkach: Przeczytane, Poezja, Posiadam

Zastanawiam się – dobre to, czy nie? Jeżeli musiałbym sformułować już jakiś konkretny wniosek, brzmiałby on: poezja nie dla wszystkich. Musiałbym starannie wyselekcjonować wiersze zawarte w książce, aby móc się nim zachwycać. I jestem przekonany, że wybór znacznie różniłby się od ogólnej wizji autora tomu. Jeżeli jednak nie zawoź mnie do Stratfordu wywołało u mnie tyle niepokoju gatunkowego i estetycznego, to muszę uchylić kapelusza dla Ciupińskiego. Książka trudna, niekiedy ciężkostrawna, momentami hermetyczna, ale potrafiąca dać satysfakcję.

Więcej na: http://www.wywrota.pl/db/artykuly/18154_czy_na_pewno_chcemy_zostac__nie_zawoz_mn.html

miumiumiu | 2013-06-24
Przeczytana: 2011 rok