Wörterbuch der Mystik
83-7192-142-x
religia, chrześcijaństwo, mistyka
religia
kamk

„Leksykon mistyki” jest dziełem zbiorowym pod redakcją prof. dr. hab. Petera Dinzelbachera. Zawiera około 1300 haseł, przedstawiających mistykę europejską od starożytności do czasów obecnych, oraz ogólne hasła, w których omawia się mistykę żydowską, muzułmańską i azjatycką (chińską, hinduską, buddyjską, japońską). Polską wersję leksykonu uzupełniono ogólnym hasłem Mistyka polska i 37 hasłami poświęconymi ważniejszym przedstawicielom polskiej mistyki.

źródło opisu: Verbinum, 2002

źródło okładki: http://www.verbinum.pl/product.php?id_product=165