Dolina Sumienia

Dolina sowiesti
83-88431-80-3
tajemnica, zagadka,
hadzia

Akcja dzieje się w bliżej nieokreślonym kraju, w czasch nam współczesnych. Bohater, już jako chłopiec odkrywa w sobie zadziwiającą umiejętność przywiązywania do siebie innych ludzi. Te psychiczne więzy powstają w wyniku dłuższego przebywnia w towarzystwie chłopca. Kiedy nagle opuszcza on swoje miasto, wszyscy jego bliscy i rodzina chorują a nawet umierają...

źródło opisu: http://www.empik.com/dolina-sumienia-marina-i-sier...(?)

źródło okładki: www.chomikuj.pl

ArthurDayne | 2015-03-08

Jak zwykle Diaczenkowie mnie poruszyli. Tak się zastanawiam dlaczego akurat Ci autorzy przypadli mi tak bardzo do gustu i wydaje mi się że o zasługa tego fatalizmu który unosi się nad ich bohaterami, u nich nie ma happy endów.
Kolejny kapitalny i oryginalny pomysł który zaowocował książką od której nie sposób się oderwać.

Maria | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moje zdania co do tej książki są podzielone. Bardzo lubię duet Diaczenków i odnalazłam tutaj ich charakterystyczny styl pisania, a jednocześnie, całkiem mi zabrakło tej żywej, pomysłowej historii, która zwykle tak mnie do ich książek przykuwała. Miałam tu raczej wrażenie stagnacji - bohater w zasadzie nie ma żadnego celu, w życiu ani opowiadanej historii, jego poglądy się nie zmieniają, jego "przeciwniczka" nie staje się ani jego jednoznacznym wrogiem ani przyjaciółką... nie znalazłam w tej książce silniejszych emocji głównego bohatera, ani nie wywołała ona we mnie szczególnych emocji.
Jest to z całą pewnością powieść psychologiczna - nie jest to "mój" gatunek i może dlatego treść mnie nie wciągnęła?

Marta Mazur | 2016-07-02
Karolina | 2016-05-25