Bankier anarchista

Wydawnictwo: Jirafa Roja
Banqueiro anarquista
83-89143-60-7
generalnie

Napisana w formie dialogu satyra, której bohaterem jest bankier o anarchistycznych, jak twierdzi, poglądach. "Pracowałem, walczyłem, zarabiałem pieniądze; pracowałem jeszcze bardziej zawzięcie, walczyłem jeszcze bardziej zawzięcie, zarabiałem jeszcze więcej; zarabiałem w końcu mnóstwo pieniędzy. Nie przebierałem w środkach – wyznaję ci, mój drogi, że nie przebierałem w środkach – stosowałem wszystkie chwyty: spekulacja, oszustwa finansowe, nawet nieuczciwa konkurencja. Co mi tam! Zwalczałem fikcje społeczne, niemoralne i przeciwne naturze w najwyższym stopniu i miałem się oglądać na środki?!" - mówi bohater.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.olejsiuk.pl

| 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Spodziewałam się kolejnego arcydzieła w stylu "Księgi niepokoju..." i rozczarowałam się. Na szczęście moje spotkanie z Pessoą zaczęło się od tej pierwszej więc mimo wszystko zostaję fanką tego autora.

Emillu | 2017-05-24
jakrzys | 2017-05-19