Co każdy powinien wiedzieć o judaizmie

Wydawnictwo: WAM
6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Was jeder vom Judentum wissen muss
978-83-7318-722-1
religia
Zazu

Przez całe stulecia stosunek do osób wyznających judaizm naznaczony był uprzedzeniami, nieprawdą lub półprawdą, a także oszczerstwami. Długi czas chrześcijanie odcinali się od Żydów w urągający sposób, rozpowszechniając przy tym fałszywe informacje o judaizmie, nie dostrzegając - często z niewiedzy - tego, co wspólne dla obu tych religii. Z kolei działania i publikacje pojawiające się w ostatnim czasie świadczą o chęci poznania tego, co wspólne i nauczenia się szacunku do wszystkiego, co odmienne.
"Co każdy powinien wiedzieć o judaizmie" to wprowadzenie do podstawowych zagadnień z zakresu religii i tradycji żydowskiej, które porusza także sporne kwestie istniejące w stosunkach chrześcijańsko-żydowskich. Książka przedstawia argumenty i interpretacje obydwu stron. Ich wykładnia teologiczna, niekiedy problematyczna dla myśli katolickiej, zaprasza do uważnej lektury i poważnej refleksji.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2006

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=42275

Asoreth26 | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobry, prosty a zarazem rzetelny opis judaizmu. To książka nie tylko dla kogoś kto nie wiem nic (albo prawie nic) o najstarszej religii monoteistycznej ale i dla osoby, który już ma jakąś wiedzę ale nieusystematyzowaną. W książce znajdziemy dobre opisy świąt religijnych, zwyczajów oraz życia codziennego Żydów nurtu ortodoksyjnego, konserwatywnego, liberalnego oraz Chasydów. Polecam!

Ewa | 2015-05-20
Przeczytana: 2010 rok