Lusterko dla każdej dziewczyny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Spółdzielcze
8320905818
młodzież, nastolatki, przygody
Rose

"Lusterko dla każdej dziewczyny", to zbiór opowiadań powiązanych ze sobą, w których każda nastolatka znajdzie cząstkę siebie, i może się w nich przejrzeć jak w lusterku...

źródło opisu: okładka

Wspaniała książka Hanny Ożogowskiej wydana w 1987 r., którą czytałam dawno temu będąc w szkole podstawowej. Jest to zbiór krótkich opowiadań, których bohaterkami są uczennice piątej klasy. Bawi i uczy. Każdy młody czytelnik wyniesie z niej coś pożytecznego.
Ze wstępu Autorki: "Tematy, migawki, króciutkie obrazki zebrane w tej książce są oparte na autentycznym materiale, zaobserwowane lub zasłyszane i... ciągle aktualne. (...) Moja rada: nie czytajcie wszystkiego za jednym zamachem - w lusterku też nie przegląda się bez przerwy."

annamaria91 | 2016-10-10

Cudowna książka- czytałam dawno temu, jeszcze jak byłam małą dziewczynką, ale zrobiła na mnie ogromne wrażenie ! Ciepła, świeża, na długo zostaje w pamięci. Przypomina jak fajne były kiedyś czasy :)

Reni | 2011-01-09

Fajne opowiadanka z morałem, czytałam ją wiele lat temu :)

Megi_86 | 2016-02-27
Lenka | 2015-07-15