Warszawa. Miesiące, lata, wieki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "A To Polska Właśnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
esej, Warszawa, historia,
hunter

Warszawa - na skrzyżowaniu dróg przetaczającej się Historii, miasto rozrzucone na równinie nad kapryśną rzeką, z którą nigdy nie doszło do porozumienia. Czy kryje się tu jakaś tajemnica siły życia pozwalająca odradzać się miastu jak Feniksowi z popiołów?

rokita49 Boruta | 2014-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Czytam kolejny raz,ponieważ jestem w Warszawie.Z pięknej serii "A to Polska właśnie" pani Małgorzaty Baranowskiej,poetki,co miało niebagatelny wpływ na kształt książki.Korzystam z opisów autorki i konfrontuję w czasie spacerów.Przechodzę często ul.Hołówki obok bloku w którym mieszkali Barbara i Krzysztof Kamil Baczyńscy.Stąd wyruszyli do Powstania Warszawskiego,gdzie zginęli w pierwszych dniach.Także często przechodzę obok Nazaretanek przy ul.Czerniakowskiej.Cały kompleks budynków zaprojektował Franciszek Lilpop,a gdy jego piękne cztery córki szły Nowym Światem w przedwojennej Warszawie,mówiono,że idą same zęby.Mam też niedaleko do Bernardynów,kościół i klasztor projektował Tylman z Gameren."Weselna była pora majowa/Na odpust szedłem do/Czerniakowa".I tak dalej,i tak dalej...

Katarzyna K-S | 2014-01-20

Karolina | 2012-01-02
Przeczytana: 2009 rok

Fajna podróż w czasie i przestrzeni, choć nieco porwana... polecam osobom, które orientują się choć trochę w historii miasta.

MichałEM | 2015-10-25
kornasiewiczp | 2013-06-27