Kongres krakowski w roku 1364

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bestseller z przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
837052334X
historyczna
Zimek

Książka zawiera rozważania na temat spotkania europejskich monarchów i książąt,zwołanego z inicjatywy Kazimierza III Wielkiego które odbyło się około 22-27 września 1364. W zjeździe wzięli udział: cesarz rzymski (jednocześnie król czeski) Karol IV, królowie: Ludwik Węgierski, Waldemar IV duński, Piotr cypryjski, oraz liczni książęta, m.in.: Otton brandenburski, Siemowit III mazowiecki, Bolko...

W zjeździe wzięli udział: cesarz rzymski (jednocześnie król czeski) Karol IV, królowie: Ludwik Węgierski, Waldemar IV duński, Piotr cypryjski, oraz liczni książęta, m.in.: Otton brandenburski, Siemowit III mazowiecki, Bolko II Mały świdnicki i Władysław Opolczyk. Pretekstem do zwołania zjazdu krakowskiego była zapewne kwestia krucjaty antytureckiej, a w rzeczywistości głównym przedmiotem zabiegów dyplomatycznych były problemy związane z równowagą polityczną w środkowej Europie. Sam zjazd, odbyty we wspaniałej oprawie, pomyślany był także jako manifestacja potęgi i bogactwa króla polskiego, odbił się głośnym echem w Europie.
(do dr. przygot. i posłowiem opatrzył Jerzy Wyrozumski)

źródło opisu: Wikipedia

Rosalie Soiree | 2016-04-17