Opętany demon

Cykl: Megan Chase (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
demon, demony, miłość, romans, tajemnica
AleksandraO7

Trzeci romans paranormalny o uczuciu pani psycholog z San Francisco do seksownego demona. Demony namawiają ludzi do złego, to prawda. Ale to chyba nie fair oszukać demona – zwłaszcza (bardzo) osobistego? Odkąd psychoterapeutka Megan Chase poznała Greysona, jej życie piekielnie się zmieniło. Teraz, rok później, wciąż przeżywa upojny romans z demonem i wciąż nie jest pewna, czy sama chce stać...

Demony namawiają ludzi do złego, to prawda.
Ale to chyba nie fair oszukać demona – zwłaszcza (bardzo) osobistego?
Odkąd psychoterapeutka Megan Chase poznała Greysona, jej życie piekielnie się zmieniło. Teraz, rok później, wciąż przeżywa upojny romans z demonem i wciąż nie jest pewna, czy sama chce stać się demonem. Nagle wszystko komplikuje się jeszcze bardziej: FBI chce, by Megan zdradziła Greysona, ktoś nastaje na jej życie, a wokół krąży tajemniczy egzorcysta…
Czy Megan zdoła się wyplątać z tej diabelskiej sieci? I przełknąć gorzką pigułkę, gdy odkryje nieprzyjemną prawdę o swoim demonicznym kochanku…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1024/op%C4%99tany-demon

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1024/op%C4%99tany-demon

Monika | 2013-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

"Opętany demon" ostatnia część opowiadająca o Megan, związanej z demonem Greysonem.
Książka nie jest napisana na najwyższym poziomie, ale mimo tego bardzo przypadła mi do gustu :). Wszystkie postacie, ich zachowanie, zdolności dają się polubić.
Zirytowało mnie zachowanie Megan, gdy Dante jej się oświadczał, zawsze miała jakieś ale.
Żałuję, że jest to ostatnia część, bo bardzo chciałabym wiedzieć, jak wyglądałoby dalsze życie Megan i Dantego.
Ale mimo to, z całego serca polecam :)!

Tirindeth | 2011-04-04

„Opętany Demon” to trzecia i zarazem ostatnia część trylogii o Megan Chase i jej demonicznym kochanku Greysonie Dante. Wydana w roku 2010, premierę w Polsce miała 10 lutego 2011.

Znając wcześniejsze perypetie Megan wiemy, że objęła opiekę nad grupą osobistych demonów, tym samym stając się Gretneg swojego Yezer (czyli jakby odpowiednikiem prezesa, a nawet bardziej właściciela). Greyson, przejmując władzę nad klanem demonów ognia, stał się jednym z najpotężniejszych przedstawicieli swojej rasy, a tym samym zdawał się być kimś niezwykle wpływowym. Kiedy więc do doktor Chase zgłasza się agentka FBI, która w dosyć znaczący sposób daje do zrozumienia, że chciałaby współpracować z Megan w odkryciu, czym zajmuje się Dante, Megan zaczyna być niespokojna. Domyśla się, że nie wszystkie poczynania jej kochanka są legalne i ma świadomość, po jak cienkim lodzie stąpa – ona, osoba publiczna...

Cała recenzja na:

Moja ocena dla książki to 8/10. Zdecydowanie...

tombraiderka009 | 2015-07-17
Na półkach: Przeczytane, 17. Ulubione
Przeczytana: 16 lipca 2015

Super zakończenie trylogii. Było dużo akcji, tajemnic, próby rozgryzienia zagadek, niesamowicie emocjonujące zwroty akcji oraz strasznie śmieszne momenty. Cała trylogia jest świetna; wielka szkoda, że pani Kane nie zrobiła kontynuacji, bo dałoby się wiele jeszcze wymyślić. A tak to po trzech dość cienkich tomach jest już ostateczny koniec. Przykre jest też to, że żegna się tak fantastycznych bohaterów, w tym sarkastyczną Megan Chase, która, choć wkurzyła mnie dość mocno raz, jest naprawdę sympatyczną postacią. Tak jak bracia i Greyson. I reszta "drużyny marzeń", jak to ironicznie określiła ich Meg.
Ocena 10/10 i jestem pewna, że jeszcze nie raz powrócę do tej trylogii. POLECAM.

myślnik | 2013-04-17
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 2012 rok

Do boju Megan,do boju!Nie daj się!

Wszyscy czegoś chcą,cisną,oczekują,wymagają i liczą...ale na Boga na co?!

Ukochany(osobisty)demon coś kręci;spokój i pławienie się w miłosnych uniesieniach przyćmione jest szeregiem tajemnic. Nic już nie jest takie proste i przyjemne.

Poddać się czy walczyć?!
Ulec innym czy skopać im tyłki?!
Czy w ogóle jest jakiś wybór?!

Demoniczne rozgrywki,realne niebezpieczeństwo,zazdrość,niepokój,brak pełnego obrazu kładą się cieniem na życiu i związku pani doktor.
Ale jak ona nie zrobi porządku,to kto?!

Koniec perypetii i zawirowań życiowych Megan Chase!

Alatris | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

A więc dobre zakończenie trylogii. Happy end oczywiście zachowany, ale sama fabuła była niczego sobie. Nadal jednak odczuwam, że spędziłabym przy tej książce więcej czasu. Akcja poprowadzona troszkę za szybko. Ale to znowu moje osobiste narzekania.

maniakalnaa | 2012-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Muszę przyznać, że to moja ulubiona część z tej trylogii. Sporo się wyjaśniło i niekiedy kopara mi opadała. Zalewałam się również łzami ze śmiechu i oburzałam postępowaniem, przede wszystkim, Megan. Serdecznie polecam! :)

Patka | 2013-05-30
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

Kocham tą autorkę i serie więc złego słowa nie mogę powiedzieć!!
Kto chce doczekać się ciekawszych relacji: MEg-Dante zapraszam!!

Marika | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Szkoda, że to już ostatnia część. Ciekawe, jakie by były dalsze losy Megan i Greysona.. z chęcią bym przeczytała coś jeszcze.
Trzecia część jest o dużo lepsza od poprzedniej. Cały czas coś się dzieje, wyjaśnia się kilka spraw, a w pewnych momentach można się zdziwić. Chociaż najbardziej podobał mi się chyba pierwszy tom.

"- To ty oblałeś ją drinkiem! I zapytałeś ją, czy ma okres, bo jest taka blada, jakby to była twoja sprawa! Nic dziwnego, że nas zostawia, skoro ciągle wtykasz nos w...
- Była blada! Chciałem pomóc! Pokazać, że mi zależy! Co, mam się nie troszczyć o jej zdrowie?
- Wtykanie kinola w jej łono w niczym nie pomoże, dupku!" :D

SayuriArtanis | 2015-06-04

Bardzo lekki i przyjemny romansik z połączeniem wątków paranormalnych. Szczególnie na letnie wieczorki przy lampce i mrożonej herbatce, a także tych zimniejszych. Ostania część przygód Megan i Greysona, nowe tajemnice i wątki do odkrycia. Bardzo zgrabnie napisana książeczka, nie za długa, nie za krótka, a w sam raz jak się mówi.
Polecam.

immortal15 | 2014-07-13

"Kłótnia z demonem jest trudna, podobnie jak kłótnia z prawnikiem. Kłótnia z demonem prawnikiem doprowadzała ją do szału."