Bez skrupułów

Without Remorse
powieść amerykańska
hunter

Inne wydania

CIA przygotowuje tajną operację uwolnienia amerykańskich jeńców z Wietnamu. Tylko jeden człowiek może sprostać zadaniu. Były komandos Navy SEAL, weteran z Wietnamu - John Kelly alias John Clark.
Nikt nie wie jednak, że w tej misji ma on również własne rachunki do wyrównania...

źródło opisu: www.fabrykasensacji.pl

źródło okładki: www.fabrykasensacji.pl

Kamil Szaładziński | 2014-06-25

Książka z pod znaku "Geneza" tj. kiedy Jack Ryan był chłopcem, John Clark zaczął ratować świat. Były komandos SEAL, ponownie słyszy wezwanie Ojczyzny do ratunku żołnierzy w wietnamskim obozie. Poprzedza to prywatną wendeta na okalnym gangu niszcząc go do cna. Wiadomo Clancy to kawał dobrej republikańskiej książki. Podział świata jest prosty: MY biali Amerykanie jesteśmy Ci dobrzy, ci kolorowi tj Włosi i Murzyni truja nasze dzieci narkotykami a nasze córki zmuszaja do prostytucji. Na świecie mali Wietnamczycy razem z czerwonym niedzwiedziem Iwanem chcą zniszczyć świat na co nie pozwolimy. Można sie o to czepiać, ale nie zmienia faktu że Clancy pozostaje niekwestionowanym królem powieści sensacyjnych. Co więcej zazdroszcze Amerykanom że mieli takiego pisarza, który potrafił zbudować etos Armii, władz i żołnierza i poczucia dumy za ojczyznę.

fik | 2016-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2016

Biorąc do ręki tę książkę nawet nie spodziewałem się że jest taką perłą, myślałem że Clancy pisze tylko powieści wojenno szpiegowskie a tu masz-jest tutaj wszystko-po części kryminał po części planowanie akcji militarnej no i wszechobecna zemsta. W książce jak i w życiu nie wszystko się udaje i idzie po myśli co nadaje jej tylko pikanterii i nie pozwala na odejście od niej, tak że zachęcam do przeczytania jej przez każdego.

Mirek | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Wielokrotnie w przeszłości spotykałem się z nazwiskiem Clancy. Tom Clancy. Zawsze wychwalany. Na jego temat słyszałem praktycznie same superlatywy. Nie sięgałem po jego pozycje, gdyż kierowałem się - w dodatku błędnie - przekonaniem, że co jest nazbyt wychwalane to może być zwyczajnie przereklamowane. W końcu zabrałem się za lekturę "Bez skrupułów". No i nastał przełom! Chcę więcej Clancy'ego. Jestem przekonany, że przeczytam jeszcze w przyszłości nie jedną jego powieść.

Fabuła składa się z dwóch wątków. Pierwszy z nich to prywatna wojna Johna Kelly'ego z siatką handlarzy narkotyków. Z bardzo brutalną siatką. A jak się można domyślić - wyjątkowo brzydkie uczynki zasługują na wyjątkowo brutalną karę. Tempo akcji jest stale na wysokich obrotach. Drugi wątek z kolei to misja ratunkowa w Wietnamie. Oczywiście nie wszystko idzie zgodnie z planem. Zawsze pojawiają się komplikacje.

Powieść pozwala nam poznać nieco przeszłości bohatera. Agent Kelly-Clark to postać, która na długo...

Jarek Kaszuba | 2016-06-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Jest to jedna z najlepszych książek (jeśli nie najlepsza) Toma Clancy'ego, które miałem okazję czytać. Duży wpływ na to ma postać Johna Kelly'ego - mojej ulubionej postaci z ,,Ryanverse", którą uważam za o wiele ciekawszą od Jacka Ryana. Podoba mi się także konstrukcja powieści - dwa prowadzone równolegle, duże wątki: z jednej strony osobista wendetta Kelly'ego na handlarzach narkotyków, z drugiej zaś plan odbicia amerykańskich żołnierzy z obozu jenieckiego w Wietnamie. Obie historie są równie ciekawe i wciągają podczas czytania, punkt kulminacyjny akcji jest zaś bardzo emocjonujący. Na plus należy zaliczyć też charakterystyczne dla Clancy'ego zwroty akcji: podczas gdy czytelnik spodziewa się, że dana sytuacja zakończy się ,,zwycięstwem tych dobrych", Clancy daje mu swoistego prztyczka w nos: niespodzianka! Ten dobry zginął! Zły gość przechytrzył dobrego! Plan nie wypalił! Drobiazgowo przygotowywana przez kilkadziesiąt (czasem kilkaset) stron intryga w jednej chwili okazuje się...

Magda | 2014-03-07
Przeczytana: styczeń 2014

Genialna książka, polecam. Akcja w książce dzieje się cały czas. Nie jest to za cienka książka, ilość str można pomnożyć razy dwa, gdyż na jednej str jest bardzo dużo tekstu. Trochę ją męczyłam ale wracając do niej po kilku dniach nie zapomina się tego co było wcześniej. Główny bohater to człowiek z którego można czerpać siłę i odwagę oraz pewność siebie. Pełny szacunek dla takich ludzi, którzy dążą do celu, do słusznego celu za wszelką cenę. Była to moja pierwsza książka tego autora i już szukam kolejnych aby przeczytać.

Lorak1981 | 2015-04-10

Pierwsza książka Clancy'ego, którą przeczytałem. Podchodziłem do niej z pewnym dystansem. Do tej pory autor kojarzył mi się głównie z gier komputerowych opatrzonych jego nazwiskiem. Na szczęście zostałem pozytywnie zaskoczony. Akcja szybka i ciekawa. Fajni bohaterowie - wyraźni, z pasją, prawdziwi twardziele. Rzeczywiście razi bezwzględny kontrast pomiędzy USA a resztą Świata. Ale pomimo tego na pewno sięgnę jeszcze po niejedną książkę tego autora.

wishjet | 2014-05-01

Fachowiec od sensacji z tego Clancy'ego jest nielichy - ten fakt nie ulega wątpliwości. Może odrobinę przydługawa to powieść, no ale główny bohater ma do załatwienia sprawy i w Wietnamie (obowiązki patriotyczne), i w Stanach (obowiązki społeczne).

Tak na wszelki wypadek przestrzegam jednak wszystkie Panie przed kontaktem z owym bohaterem - Johnem Kelly aka Johnem Clarkiem. Bo niby patriota i społecznik, ale wszystkie kobiety, z którymi się spotyka - padają niczym muchy. Średni czas życia wybranek jego serca oceniam na trzy tygodnie (liczone od momentu poznania Johnego).

Uwaga: jest to pierwsza książka Toma Clancy'ego w której pojawia się Jack Rayan. Co prawda tylko na jednej stronie, a dodatkowo jako młokos mający mleko pod nosem - no ale jest. Wspominam o tym, bowiem tą książką rozpoczynam ambitny projekt czytelniczy pod nazwą "Przeczytamy całego TomaClancy'ego z JackiemRyanem w roli głównej (lub pobocznej)". To - "(lub pobocznej)" - musiałem dodać dla omawianej właśnie książki....

Arkadiusz | 2014-07-05
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Dziś pora na recenzję przygód Jacka Ryana, którego twórcą jest Tom Clancy. Ten urodzony w 1947 w Baltimore pisarz dużą część akcji swoich powieści umiejscowił właśnie w tym mieście (żona Jacka Ryana jest lekarzem w Szpitali im. Johna Hopkinsa), ale oczywiście nie tylko, ponieważ jest to rodzaj powieści sensacyjnej, w której granice nie grają roli, a akcja dzieje się często na wielu kontynentach jednocześnie.

Jednak zacznę może od naszkicowania fabuły abyście mogli się mniej więcej rozeznać o co w tym wszystkim chodzi. Głównym bohaterem jest były żołnierz oddziału SEALs (są to siły specjalne amerykańskiej marynarki), weteran z Wietnamu, obecnie około 28 letni. Kiedy go poznajemy zajmuje się podwodnymi wysadzeniami. Jako nurek nadaje się do tego idealnie. Jednak to dopiero tragiczne wydarzenia jakich doświadcza będą osią fabuły. Na samym początku w wypadku samochodowym ginie jego brzemienna żona. Po kilku miesiącach depresji John Terrence Kelly, bo tak nazywa się nasz bohater,...

Najlepsza książka z gatunku sensacji, jaką czytałem. To tytuł, który mogę czytać po kilka razy nie nudząc się przy tym ani przez chwilę.
Doskonała "geneza" powstawania jednego z nietuzinkowych bohaterów (obok Jacka Ryana, oczywiście) stworzonych przez Toma Clacy'ego.
John Kelly, ale bardziej znany jest jako John Clark. Doskonały. Fenomenalny...

Czarko Szpadellini | 2013-01-02
Przeczytana: kwiecień 2011

Jedyna książka akcji, która nakarmiła mój głód akcji. Kolejne części moim zdaniem są o wiele gorsze