Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Buchmann
Without Remorse
powieść amerykańska
hunter

CIA przygotowuje tajną operację uwolnienia amerykańskich jeńców z Wietnamu. Tylko jeden człowiek może sprostać zadaniu. Były komandos Navy SEAL, weteran z Wietnamu - John Kelly alias John Clark.
Nikt nie wie jednak, że w tej misji ma on również własne rachunki do wyrównania...

źródło opisu: www.fabrykasensacji.pl

źródło okładki: www.fabrykasensacji.pl

veinylover | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Lubię takie książki. Co z tego, że opowieść jest nieco naiwna, że przewidywalna, ale ta książka karmi moją najwredniejszą część natury, ukonstytuowaną jako kontrapunkt wobec zastanej rzeczywistości, zatem zaspokaja po części moje życzeniowe „naturalne poczucie sprawiedliwości”. Dlaczego „po części”? Bo torturowanie i mordowanie kobiet jest dla mnie szczególnie odrażające i prawdziwa sprawiedliwość wymagałaby torturowania i pozbawiania życia oprawców, gdyż pozbawiają się oni prawa do życia, a nawet prawa do spokojnej śmierci swoim postępowaniem.
Książka nieneomarksistowska, z ciekawą fabułą, idealne czytadło dla rozrywki na wieczory. Wielowątkowa treść, przyzwoicie poukładana i napisana „po staremu”, gdzie tępienie podłych ludzi odbywa się mniej więcej tak, jak powinno się odbywać w rzeczywistości, choć wiadomo, że im więcej neomarksizmu w naszej antykulturze, tym dalej jesteśmy od honoru, ofiarności, bohaterstwa i poczucia sprawiedliwości. Tej prawdziwej i naprawdę...

katala | 2018-04-27
Przeczytana: 04 listopada 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie przypomniały mi się stare czasy. Czasy kiedy wieczorem zaczynałam Tylko dla orłów czy moją ulubioną Noc bez brzasku czy Siłę strachu. Czasy kiedy o kryminały wcale nie było tak łatwo. A książki sensacyjne dostawało się od znajomych na pół dnia, bo kolejka chętnych ciągnęła się i ciągnęła. MacLean, Higgins, Follett, Ludlum i trochę później Clancy, Koontz pewnie i inni, ale dla mnie, pewnie ze względów historycznych, pierwsze miejsca należy do MacLeana.
I tak sobie jednak myślę, że obawy jakie miałam na samym początku, potwierdziły się. Bałam się, czy w jakikolwiek sposób ta książka wraz z moim dorastaniem nie straciła na swojej atrakcyjności w moich oczach, w głowie i szybkości czytania. Niemal widzę, tę zarwaną noc, lekcje z czytaniem pod ławką, byle do przodu i byle utwierdzić się w przekonaniu, że Kelly ma się dobrze, że przeżył i nadal żyje, zmieniony, ale szczęśliwy, a co ważne z nadzieją na dalsze szczęście.
Tak było. Po pierwsze, i tu faktycznie poczułam się...

Kamil Szaładziński | 2014-06-25

Książka z pod znaku "Geneza" tj. kiedy Jack Ryan był chłopcem, John Clark zaczął ratować świat. Były komandos SEAL, ponownie słyszy wezwanie Ojczyzny do ratunku żołnierzy w wietnamskim obozie. Poprzedza to prywatną wendeta na okalnym gangu niszcząc go do cna. Wiadomo Clancy to kawał dobrej republikańskiej książki. Podział świata jest prosty: MY biali Amerykanie jesteśmy Ci dobrzy, ci kolorowi tj Włosi i Murzyni truja nasze dzieci narkotykami a nasze córki zmuszaja do prostytucji. Na świecie mali Wietnamczycy razem z czerwonym niedzwiedziem Iwanem chcą zniszczyć świat na co nie pozwolimy. Można sie o to czepiać, ale nie zmienia faktu że Clancy pozostaje niekwestionowanym królem powieści sensacyjnych. Co więcej zazdroszcze Amerykanom że mieli takiego pisarza, który potrafił zbudować etos Armii, władz i żołnierza i poczucia dumy za ojczyznę.

Adrian F | 2018-09-12
Przeczytana: 07 września 2018

Jack Ryan jest tutaj tak naprawdę postacią trzecioplanową, dodany nieco na siłę, ale stanowiący sympatyczny aspekt w historii. Ogólnie dużo się tutaj dzieje, akcja przenosi się z Wietnamu do USA i z powrotem. Amerykański żołnierz, który ma dosyć służby i chce odpocząć przypadkowo spotyka młodą dziewczynę, którą zabiera na stopa. Wynika z tego mnóstwo rzeczy złych zarówno dla niego jak i dla ludzi z którymi powiązana była owa dziewczyna - Pamela. Książka bardzo dynamiczna i pomimo odstraszającej długości warto ją przeczytać.

fik | 2016-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2016

Biorąc do ręki tę książkę nawet nie spodziewałem się że jest taką perłą, myślałem że Clancy pisze tylko powieści wojenno szpiegowskie a tu masz-jest tutaj wszystko-po części kryminał po części planowanie akcji militarnej no i wszechobecna zemsta. W książce jak i w życiu nie wszystko się udaje i idzie po myśli co nadaje jej tylko pikanterii i nie pozwala na odejście od niej, tak że zachęcam do przeczytania jej przez każdego.

Jarek Kaszuba | 2016-06-12
Przeczytana: 2011 rok

Jest to jedna z najlepszych książek (jeśli nie najlepsza) Toma Clancy'ego, które miałem okazję czytać. Duży wpływ na to ma postać Johna Kelly'ego - mojej ulubionej postaci z ,,Ryanverse", którą uważam za o wiele ciekawszą od Jacka Ryana. Podoba mi się także konstrukcja powieści - dwa prowadzone równolegle, duże wątki: z jednej strony osobista wendetta Kelly'ego na handlarzach narkotyków, z drugiej zaś plan odbicia amerykańskich żołnierzy z obozu jenieckiego w Wietnamie. Obie historie są równie ciekawe i wciągają podczas czytania, punkt kulminacyjny akcji jest zaś bardzo emocjonujący. Na plus należy zaliczyć też charakterystyczne dla Clancy'ego zwroty akcji: podczas gdy czytelnik spodziewa się, że dana sytuacja zakończy się ,,zwycięstwem tych dobrych", Clancy daje mu swoistego prztyczka w nos: niespodzianka! Ten dobry zginął! Zły gość przechytrzył dobrego! Plan nie wypalił! Drobiazgowo przygotowywana przez kilkadziesiąt (czasem kilkaset) stron intryga w jednej chwili okazuje się...

michal3 | 2018-02-15
Przeczytana: 07 lutego 2018

Tym razem Clancy serwuje nam klasyczny origin. Poznajemy Johna Clarka po wielkiej tragedii, i towarzyszymy mu w kolejnych mniejszych. Każda wpływa na jego charakter, czyniąc go facetem, którego znamy z wcześniejszych książek Clancy'ego (chociaż czasowo dzieją się później). Książka nie jest pozbawiona wad, mogłaby być trochę krótsza, i brakuje jakże charakterystycznego dla Autora mocnego i emocjonującego zakończenia, jednak to wciąż kawał patriotycznej i do bólu amerykanskey (nie ma tu błędu, chciałem tak napisać) literatury.

Mirek | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Wielokrotnie w przeszłości spotykałem się z nazwiskiem Clancy. Tom Clancy. Zawsze wychwalany. Na jego temat słyszałem praktycznie same superlatywy. Nie sięgałem po jego pozycje, gdyż kierowałem się - w dodatku błędnie - przekonaniem, że co jest nazbyt wychwalane to może być zwyczajnie przereklamowane. W końcu zabrałem się za lekturę "Bez skrupułów". No i nastał przełom! Chcę więcej Clancy'ego. Jestem przekonany, że przeczytam jeszcze w przyszłości nie jedną jego powieść.

Fabuła składa się z dwóch wątków. Pierwszy z nich to prywatna wojna Johna Kelly'ego z siatką handlarzy narkotyków. Z bardzo brutalną siatką. A jak się można domyślić - wyjątkowo brzydkie uczynki zasługują na wyjątkowo brutalną karę. Tempo akcji jest stale na wysokich obrotach. Drugi wątek z kolei to misja ratunkowa w Wietnamie. Oczywiście nie wszystko idzie zgodnie z planem. Zawsze pojawiają się komplikacje.

Powieść pozwala nam poznać nieco przeszłości bohatera. Agent Kelly-Clark to postać, która na długo...

Magda | 2014-03-07
Przeczytana: styczeń 2014

Genialna książka, polecam. Akcja w książce dzieje się cały czas. Nie jest to za cienka książka, ilość str można pomnożyć razy dwa, gdyż na jednej str jest bardzo dużo tekstu. Trochę ją męczyłam ale wracając do niej po kilku dniach nie zapomina się tego co było wcześniej. Główny bohater to człowiek z którego można czerpać siłę i odwagę oraz pewność siebie. Pełny szacunek dla takich ludzi, którzy dążą do celu, do słusznego celu za wszelką cenę. Była to moja pierwsza książka tego autora i już szukam kolejnych aby przeczytać.

Lorak1981 | 2015-04-10

Pierwsza książka Clancy'ego, którą przeczytałem. Podchodziłem do niej z pewnym dystansem. Do tej pory autor kojarzył mi się głównie z gier komputerowych opatrzonych jego nazwiskiem. Na szczęście zostałem pozytywnie zaskoczony. Akcja szybka i ciekawa. Fajni bohaterowie - wyraźni, z pasją, prawdziwi twardziele. Rzeczywiście razi bezwzględny kontrast pomiędzy USA a resztą Świata. Ale pomimo tego na pewno sięgnę jeszcze po niejedną książkę tego autora.