Historia bez bohatera / Dwadzieścia lat później

Histoire sans heros / Vingt ans apres
przygody, sensacja, tajemnica
komiksy
dasilwa

W latach 70. XX wieku w dżungli amazońskiej rozbija się samolot pasażerski. Katastrofę przeżywa kilkanaście osób, które nie mają pojęcia, jak przetrwać w lesie równikowym. Kiedy pomoc nie nadchodzi, starają się znaleźć jakikolwiek, nawet najbardziej szalony, sposób na przedostanie się w rejony zamieszkane przez ludzi. Ale okazuje się, że największym zagrożeniem dla człowieka nie jest przyroda, tylko inny człowiek.

Po dwudziestu latach niektórzy z ocalonych z katastrofy zostają wplątani w międzynarodową intrygę, której początki sięgają czasów nazizmu. Co wspólnego z aferą szpiegowską, rozpracowywaną przez agentów Francji i Izraela, mogą mieć byli pasażerowie feralnego lotu nad Brazylią?

Zbiorcze wydanie obu części jednej z najsłynniejszych historii przygodowych Jeana Van Hamme'a, scenarzysty Thorgala i Largo Wincha. Realistyczne, typowe dla komiksu awanturniczego, rysunki stworzył klasyk francuskich opowieści graficznych, Dany.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/europa/19,okladka

ilo99 | 2016-04-19
Przeczytana: 2014 rok

Opowieść o rozbitkach, którzy przeżyli katastrofę samolotu w dżungli amazońskiej. Komiks poprawny, historia miejscami nierealna, lecz przedstawiona ze szczegółami. Warto zwrócić uwagę na dopracowane portrety psychologiczne postaci. Do przeczytania, zwłaszcza dla miłośników powieści sensacyjno-przygodowych z nutką afery szpiegowskiej w tle. Mnie osobiście nie wprawiła w zachwyt, lecz to ze względu na zupełnie inne zainteresowania czytelnicze. Należy oddać sprawiedliwość autorom i podkreślić, że komiks posiada bardzo porządną kreskę, taką dla panów, z pięknie zarysowanymi kształtami kobiet oraz całkiem sporą ilością scen walki.

Anna Tyburcza | 2016-08-26
Ireksamb | 2016-05-15