Pozwólcie mi nosić spodnie

Wydawnictwo: Graf
Volevo i pantaloni
Lara Cardella, prawa kobiet
Dnamica

Autorka książki została okrzyknięta przez konserwatywną Sycylię Rushdiem w spódnicy. Ośmieliła się bowiem oskarżyć tradycyjna włoską obyczajowość,w której nadal dominuje mężczyzna. "Pozwólcie mi nosić spodnie" to nie tylko wartko napisana opowieść o włoskiej dziewczynie,ale również,a nawet przede wszystkim,walka o prawo do ludzkiej (kobiecej) godności.

źródło opisu: własny

źródło okładki: własne

Mongolia | 2012-01-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Jest to krótka opowieść o dziewczynie, która marzy o założeniu spodni. Ale nie jest to proste, ponieważ są to czasy, w których za założenie spodni będą zwać cię dziwką. Czy marzenie jest tego warte?

Karla | 2012-03-20
Przeczytana: 18 marca 2012

Jest to krótka opowieść o dziewczynie, która marzy o założeniu spodni. Ale nie jest to proste, ponieważ są to czasy, w których za założenie spodni nazywają "dziwką". Książka świetnie obrazuje, jakich praw brakowało tamtejszym kobietom.
Główna bohaterka, Anetta mieszka z rodzicami i bratem we Włoszech. Nie miała łatwo, jak każda kobieta w tamtych czasach.
Rodzice się jej wyrzekają i wysyłają ją do wujka alkoholika, który chciał ją w przeszłości zgwałcić - i w końcu dokończyć to co kiedyś zaczął..

mariola | 2016-10-03
atun | 2016-04-17