W poszukiwaniu ptaka czasu: Jajo Mroku

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: W poszukiwaniu ptaka czasu (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
La Quête de l'oiseau du temps: L'oeuf des ténébres
pelissa, fantasy, komiks
komiksy
asman

Zaskakujące zakończenie najsłynniejszej serii fantasy ostatnich lat. Dzięki rycerzowi Bragonowi i jego współtowarzyszom czarodziejka Mara ma wszystkie składniki potrzebne do odprawienia rytuału mającego na celu uratowanie świata Akbar. Ale czy Mara chce go uratować?...

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

MadameShepard | 2014-12-15

Arcydzieło.
Żaden komiksowy cykl nie ma tak wspaniałego zakończenia. I tak zaskakującego, zwalającego z nóg, tragicznego w swym pięknie.
Dla takich zakończeń warto czytać serie komiksowe, a cykl o Pelissie nie ustępuje niejednej książce.
Nostalgia...

Przemek Skoczyński | 2016-09-16
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 16 września 2016

Ok, seria skończyła. Jest dobrze, ale jednak po czymś co określa się mianem "kultowy", oczekiwałem więcej.

giera | 2016-05-05

Przyszło nam żegnać się z Pelissą, Bragonem, Marą, Bullrogiem, Fiołem i innymi bohaterami serialu „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”. Album „Jajo mroku” to ostatnia odsłona kultowego komiksu, za który odpowiadają Serge Le Tendre (scenariusz) i Regis Loisel (rysunki). I od razu napiszę, iż jest to doskonałe zakończenie, a cała seria jest jedną z najciekawszych opowieści fantasy, jakie ostatnimi czasy gościły na polskim rynku. Wydawnictwo Egmont spisało się wyśmienicie – w przeciągu niespełna dwóch lat otrzymaliśmy wszystkie komiksy rozgrywające się w uniwersum.

„W poszukiwaniu Ptaka Czasu” to osiem albumów, zgrupowanych po cztery w dwóch sezonach. „Jajo mroku” należy do tzw. „Cyklu Pelissy”, który chronologicznie, względem czasu powstania, jest wcześniejszy. Natomiast względem czasu akcji mamy do czynienia z wydarzeniami, które dzieją się później. I pewnie dlatego wydawca podaje na okładce informację, że obcujemy z „Cyklem drugim”. W recenzji z pierwszego tomu głośno zastanawiałem się,...

QUEENfan | 2017-04-07
Artur | 2017-03-03