W poszukiwaniu ptaka czasu: Muszla Ramora

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: W poszukiwaniu ptaka czasu (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
La Quête de l'oiseau du temps: La conque de Ramor
pelissa, komiks, fantasy
komiksy
asman

Wznowienie jednego z najsłynniejszych cykli fantasy. Autorzy serii stworzyli bogaty i barwny świat, w którym nie brakuje dziwnych ras ani potworów. Nad spokojną dotąd krainą Akbar zbierają się czarne chmury - zwyciężony niegdyś zły bóg Ramor może się obudzić z głębokiego snu. Aby temu zapobiec, królowa Mara wysyła piękną Pelissę i rycerza Bragona na poszukiwanie mitycznej muszli, w której zaklęty jest Ramor. Rozpoczyna się wielka wyprawa.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

Karolina | 2015-06-29

czytałam baaaaardzo dawno temu jako dzieciak, bardzo dobrze wspominam całą serię, cieszę się że wznawiają po latach wydanie komiksów które oprócz dobrych rysunków maja fabułę i dialogi

MadameShepard | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Zaczynamy przygodę z przewspaniałą Pelissą. Nikt by po tej pierwszej części nie zgadł, dokąd nas ona zaprowadzi.
Komiks - arcydzieło, przepięknie narysowany i przejmująco pięknym, spójnym scenariuszu. Tylko dla wrażliwych...

Arthaniel | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Pierwsza część "W poszukiwaniu ptaka czasu" to taka-sobie opowiastka fantasy, ale podobno z albumu na album jest coraz lepiej, więc nie zrażam się i czytam dalej.

Przemek Skoczyński | 2016-08-31
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Mocno trąci myszką, choć graficznie oczywiście klasa.

giera | 2015-06-24

Na okładce albumu Muszla Ramora znajduje się informacja, że jest to tom pierwszy cyklu drugiego W poszukiwaniu Ptaka Czasu. W pewnym sensie jest to nieprawdziwa informacja, gdyż komiksy należące do tej serii, którą w naszym kraju zwykło się nazywać „Cyklem Pelissy” – chronologicznie, względem czasu powstania, są wcześniejsze. Omawiany tom ukazał się oryginalnie w 1983 roku, a pierwsze polskie wydanie miało miejsce w 1990 roku. To, które trzymam w rękach, jest już trzecim. Co prawda jeśli chodzi o samą akcję, to faktycznie mamy do czynienia z wydarzeniami, które dzieją się później.

(...) Nastoletnia Pelissa wyrusza na polecenie matki z Marchii Pienistych Zasłon prosto do folwarku, w którym mieszka postarzały, ale nadal sławny, rycerz Bragon. Musi przekonać go, aby wyruszył z nią w misję i pomógł Księżnej-Czarodziejce zdobyć muszlę, w której dawni bogowie uwięzili niebezpiecznego Ramora. Czasu jest niewiele, ponieważ zaklęcie utrzymujące go w muszli musi zostać wypowiedziane przed...

Marcin Pasierbek | 2016-11-07
Przeczytana: 01 listopada 2016