Tajemnice, zamki, podziemia

Wydawnictwo: Asia - Press
83-911564-0-0
podróże, historia, Dolny Śląsk
Victoria

Pierwszy, kompleksowy przewodnik po dolnośląskich zamkach, pałacach i ich tajemnicach. Z każdym zabytkiem wiążą się opowieści o ukrytych w nim skarbach, rozległych piwnicach, dziwactwach dawnych właścicieli. Właśnie przez pryzmat takich historii przedstawione zostały zabytki Dolnego Śląska.

źródło opisu: http://www.asiapress.pl/

źródło okładki: http://www.asiapress.pl/

Marek Krawczyk | 2015-01-05

Mialem kiedyś w szkole średniej kolegę z Jeżowa k/Jeleniej Gory. Wolny czas spędzal on na przeszukiwaniu lasów i pól wykrywaczem metalu. Zawsze trochę z przymrużeniem oka wysłuchiwalismy jego opowieści o tym cóz to on nie znalazł aż przyszedł czas pisania pracy dyplomowej i tak się stało że pracę tą pisałem z nim. Problem wynikł jednak taki kolegę mi aresztowala policja po tym jak znaleziono w jego domu prawdziwy arsenał granatów, karabinów i czego tam jeszcze. Po kilku dniach został zwolniony więc pracę pisalismy dalej. Pewnego dnia zapytalem go czy wszystko mu zabrali z tego jego zbioru a on zaprowadzil mnie do piwnicy i pokazał mi "uratowane" śmiglo od niemieckiego mysliwca :-). Tak więc nie zgodzę się z krytyką jaka spotyka Panią Lamparską że niby to bzdury wymysla byle więcej książek sprzedać. Być może w jej książkach jest jakaś część legend ale jednak w każdej odrobinę prawdy się znajdzie. Być może wydaje się nam że to niemozliwe żeby Niemcy tutaj na DS ukrywali swoje skarby...

Tomasz | 2015-09-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2001 rok

Wspaniała książka!! Nie jest to przewodnik sensu stricte, ale dzięki lekturze tej pozycji (zakupionej notabene na zamku, chyba w Bolkowie) zaszczepiony został bakcyl (pierdolec właściwie) na wyszukiwanie (czasami w szczerym polu za skorupą zieleni) zamków, pałaców, ruin a także twierdz i bunkrów! Żona właśnie w ciąży, więc, młodego/młodą też będę w takie miejsca zabierał!

Andreas | 2015-04-16
Przeczytana: październik 2014

Kolejna pozycja Lamparskiej. Przy takiej ilości napisanych książek niektóre wątki się powtarzają, ale to nie problem. Życzyłbym każdemu, aby znalazł czas na przeczytanie chociaż jednej książki o tajemnicach Dolnego Śląska. Przejadła mi się już dawno zagranica - nasza Polska jest tak piękna i tak nafaszerowana historią, że gdziekolwiek nie skierujesz wzroku, a patrzą na ciebie stulecia i niesamowite historie.

Jasia | 2013-11-27
Przeczytana: 2004 rok

Dolny Śląsk to miejsce wielu tajemniczych i fascynujących zamków, mury kryją swoje sekrety, a dodatkowo piękna okolica sprawa, że księżniczki takie jak ja czuja się jak w bajce. Odwiedzam te miejsca - moje rodzinne strony. Jak przystało na prawdziwą księżniczkę zgłębiam sekrety tych miejsc. Poczytaj ze mną, warto...

Jakub | 2014-12-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Bardzo ciekawa książka. Szybko się ją czyta. Zawiera interesujące historie.

predator_rusyfikator | 2016-07-22

Książka mojego dzieciństwa :)

kitka | 2012-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2012