Mgła

Wydawnictwo: LTW
83-910483-8-1
Karolina

MGŁA to skrót trylogii: Jabłuszko, Spojrzę ja w okno..., Nikt nie da nam zbawienia... przygotowany przez Sergiusza Piaseckiego. Akcja tych powieści obejmuje okres od wiosny 1918 roku do lata 1919 i rozgrywa się w Mińsku Litewskim podczas okupacji niemieckiej a następnie sowieckiej. Powieść ta opisuje życie codzienne mińskiego półświatka. Liczne postacie przestępców, meliny i sytuacje są rzeczywiste, większość opisów jest prawdziwa i została opowiedziana autorowi przez świadków tamtych wydarzeń.

źródło opisu: Wydawnictwo LTW, 2001

źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/