Dworzec w Monachium

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariat.calinotheca.pl/

IvonaS | 2017-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2017

W książce Dygata znalazłam wszystko co lubię. Przede wszystkim opowieści wojenne, przedwojenny Sopot zamieszkały przez Niemców, ponury monachijski dworzec podczas wojny i po niej. Czasy, kiedy z peronu dziesiątego odjeżdżały pociągi nach Dachau w wiadomym celu. A do tego podsycona humorem fabuła, czyli opowieść pisarza Eugeniusza Dudka, który podczas wojny przypadkiem, dla zabawy przyjmuje nową tożsamość i jako Francuz Eugene Doudecque zostaje internowany do obozu w Konstancji nad Jeziorem Badeńskim. Opowieści o tym co go tam spotyka, przeplatają się z przedwojennymi wspomnieniami a kolejne wydarzenia łączy szary i ponury dworzec w Monachium.
Więcej tu: http://iwonas.blogspot.de/2017/01/ponure-czasy-w-smutnym-miescie.html

kupi | 2017-01-13
Tomasz Kostyrka | 2016-12-26