Antropologia śmierci. Myśl francuska

Seria: Logos
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
filozofia i etyka
artlover

Fenomen śmierci ludzkiej jest znany wszystkim, znany na różne sposoby, w zależności od jednostkowych i zbiorowych doświadczeń, poszczególnych kultur oraz epok historycznych. Nigdzie jednak nie jest ten fenomen dobrze poznany, być może nie jest o ogóle do końca poznawalny. Rozpoczęte przed laty w rożnych krajach badania nad śmiercią ludzka nie pretendują do zgłębienia owej Wielkiej Niewiadomej, próbują tylko oddać jej kontur, krążą po obrzeżach życia, ukazują już to w indywidualnej, już to w kolektywnej perspektywie tak rożne u ludzi reakcje na nią. W wydaniu francuskim myśl antropologia śmierci jest przesycona refleksją filozoficzną , nie ucieka przy tym od faktografii. I to czyni ją podwójnie interesująca dla polskiego czytelnika

źródło opisu: PWN, 1993

Szymon | 2016-11-20