Piórkiem słowika

Wydawnictwo: Media Rodzina
978-83-7278-443-8
literatura faktu
Janusz

Stefan Stuligrosz - wybitny dyrygent, twórca jedynego w Europie tej rangi artystycznej chóru Poznańskie Słowiki, który od ponad siedemdziesięciu lat koncertuje z jednym i tym samym Mistrzem - opowiada na kartach swoich wspomnień o: - najbliższych, którzy przekazali mu "bezcenny dar wszelakiego dobra" - Poznaniu, rodzinnym mieście, o którym od czasów Marcelego Mottego nikt tak pięknie nie...

- najbliższych, którzy przekazali mu "bezcenny dar wszelakiego dobra"
- Poznaniu, rodzinnym mieście, o którym od czasów Marcelego Mottego nikt tak pięknie nie pisał
- Muzyce, a w szczególności o grze na najtrudniejszym, bo żywym instrumencie, jakim stał się drogi jego sercu chór
- Podróżach, które wraz z chórem odbył do wielu krajów Europy
- Chorobach, po których ileż to razy mógł powiedzieć: non moriar, sed vivam
- Stanie wojennym, który zaskoczył Poznańskie Słowiki powracające do kraju z zagranicznego tournée
- Drogowskazach życia, tj. głębokiej wierze, silnych związkach rodzinnych oraz wiernej przyjaźni.

Spośród wielu zaszczytnych odznaczeń i wyróżnień, jakie otrzymał profesor Stefan Stuligrosz, szczególnie ceni sobie - jak mówi - tytuł doktora honoris causa nadany mu przez Papieski Instytut Muzyki Sakralnej w Rzymie oraz tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu, jakim obdarzyły go dzieci.

źródło opisu: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...(?)

źródło okładki: www.empik.com