Bohaterka tej książki to dziewczyna z krwi i kości, która zachwyca się pięknem stepowych maków, ale potrafi również z determinacją walczyć o możliwość ukończenia studiów, o pomoc dla brata, o uwolnienie niesprawiedliwie skazanej matki. Nie waha się sięgać po metody ekstremalne: pisze list do Stalina, który otwiera jej drogę na studia. ze wszystkich tarapatów wychodzi obronną ręką dzięki niesłychan

Gala | 2017-07-08
Przeczytana: 04 lipca 2017

Pewnie sama nie sięgnęłabym po tę książkę ale pani w bibliotece wręczyła mi
" Wędrujące maki " ze słowami - warto przeczytać. I miała rację. Pomimo, że za bardzo nie przepadam za autobiografiami ale ta jest napisana naprawdę ciekawie. Czyta się ją z dużym zainteresowaniem i wcale nie nudzi a wręcz przeciwnie. Jest to opowieść o dramatycznych przeżyciach autorki i jej rodziny napisane pięknym językiem. Opowieść pani Stanisławy zapewne czyta się tak dobrze bo jest pełna ciepła i dobroci i pozytywnego nastawienia do ludzi. Pomimo różnych kolei losów jakie były jej udziałem, optymizm i przebojowość autorki pozwoliły przejść i przezwyciężyć trudne sytuacje i ze wszystkich wyjść obronną ręką. Myślę,że nastawienie do życia pani Stanisławy wynikało z wychowania i postawy wobec " spraw ziemskich " jej mamy.

" Wpajała nam też przy wielu okazjach, iż nigdy nie należy mówić :
" Jestem nieszczęśliwy ". Samo nasze życie , nasze istnienie w tym pięknym i jakże ciekawie i wspaniale...

Zaczytana | 2017-07-01
magdape | 2016-08-29