Polskie miłości...

Seria: sami swoi
Wydawnictwo: Muza
miłość, romans, zakochanie

Historie o Polskich miłościach nie powstały w wyobraźni autora. Wszystkie są prawdziwe. Dotyczą autentycznych ludzi, których spotkał lub których odnalazł na swych pisarskich ścieżkach. Historie te stanowią kontynuację dotychczasowego dorobku Andrzeja Mularczyka - jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki faktu. Bohaterom tych kilkunastu opowieści los nie szczędził dramatów, tragedii nawet. Wplątani w tryby wielkiej historii czy przypadków - żyli innym życiem niż to, które było im pisane.

źródło opisu: www.dedalus.pl

źródło okładki: www.dedalus.pl

allison | 2016-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

"Polskie miłości..." to zbiór najlepszych reportaży Andrzeja Mularczyka, opisujących uczuciowe historie, w których aż kipi od emocji.
Część utworów sięga aż po drugą wojnę światową, inne teksty mówią o jej demonach, które ścigają ludzi przez wiele lat, jeszcze inne dotyczą bliższych nam czasów, np. stanu wojennego.

Każda historia to niemal gotowy scenariusz na film, każda opowiedziana jest z wielką klasą, ale i z emocjami, które budzą w czytelniku wzruszenie, gniew, bunt, niedowierzanie, czasem lekki uśmiech...
Niektóre wydarzenia są tak pogmatwane przez los, że wydawać się mogą niewiarygodne - i pewnie byłoby tak, gdyby miały być literacką fikcją; rozegrały się jednak naprawdę. Jak podkreśla autor, tylko w rzeczywistym świecie jest miejsce na prawdę tak bolesną, że przerasta ona wszelkie pomysły będące wytworem wyobraźni.

Bohaterowie reportaży to ludzie ciężko doświadczeni, poobijani przez życie, ale często stawiający mu dzielnie czoła, zmagający się z fatum i mający w sobie...

Katherina87 | 2012-11-22

Historie o Polskich miłościach nie powstały w wyobraźni autora.

Magdalenka | 2011-06-12
Na półkach: Teraz czytam

Mniej więcej połowa pochłonięta:) Bardzo przyjazna i łatwo, przyjemnie się czyta:)

| 2014-07-10
Przeczytana: 16 września 2014

no cóż, "ludzie ludziom zgotowali..."

| 2016-09-05
slawomir0211 | 2016-08-12