Krytyczna terapia

Extreme Measures
thriller medyczny
Katee

Inne wydania

Młody utalentowany chirurg doktor Eric Najarian otrzymuje przez telefon zagadkową propozycję, by przystąpił do tajnego klubu lekarzy zrzeszających wybranych specjalistów różnych dziedzin medycyny. Zgoda oznacza pewny awans na stanowisko zastępcy dyrektora oddziału pogotowia szpitala White Memoria ite Memorial w Bostonie, odmowa - koniec kariery lekarskiej. Ale Eric nie pozwoli się zastraszyć - mimo że swoją decyzję może przypłacić życiem. Tymczasem w szpitalu w dziwnych okolicznościach umiera bezdomny człowiek, a jego ciało znika, doktor Najarian rozpoczyna prywatne śledztwo, które naprowadzi go na trop niezwykłych eksperymentów medycznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Prima, 1997

źródło okładki: http://merlin.pl/Krytyczna-terapia_Michael-Palmer/...»

Madi | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

Super,super,super.
W końcu trafił mi się w ręce mój ulubiony gatunek-thriller medyczny,którego dawno nie czytałam.
Stęskniona od razu wzięłam się za czytanie i już nie mogłam się od niego oderwać-przepadłam na dwa dni.
Czyta się dobrze ze względu na szybką akcję,ciekawą fabułę i narastające napięcie,które towarzyszy nam do samego końca,a przy boczny wątek miłosny rozluźnia nas na jakiś czas.

słoneczko | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Kolejny dosyć dobry thriller medyczny Palmera. Pomimo, że napisany ponad 20 lat temu, poruszane tematy nie liczenia się z życiem i zdrowiem innych ludzi w imię sukcesu i korzyści wciąż są aktualne. Chociaż przekaz niektórych informacji o komputerach i działaniach medycznych trochę „trąci myszką”.
Medycyna to biznes i to bardzo dochodowy. A co na to pacjenci?.
Plusy:
- ciekawa fabuła (eksperymenty medyczne na ludziach);
- czyta się szybko (brak zbędnych opisów), dobre tempo akcji;
- dobrze budowane napięcie, trzymające do końca;
- wiele zaskakujących zwrotów akcji.
Minusy:
- trochę zbyt mocno zagmatwana intryga, czasami można się było pogubić;
- wątek miłosny między Erikiem a Laurą – zbyt dużo romansu w thrillerze.
Ogółem książka dobra, warta przeczytania.

Justyna Antoniewicz | 2015-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Zaskakujący, świetny thriller medyczny, pełen zwrotów akcji, buduje napięcie przez cały czas, naprawdę rewelacyjny thriller wciągnął mnie natychmiast.
Dla mnie genialny, brawo dla Pana Michaela Palmera bardzo dobry napisał sięgnę z przyjemnością po następne jego książki.
Polecam warto przeczytać!!!

Joanna JJ | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Niesamowicie wciągająca książka. Dramat, zagadka, stres, miłość.... wszystkiego po trochu ale całość trzyma w napięciu do samego końca :) Teraz czas na film z Hugh Grantem, bo lubię takie porównania, co lepsze- książka czy film :)

| 2016-03-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsze wrażenie -co za gniot, nie przebrnę. Drugie odczucie- robi się ciekawie. Ostatnie strony- o co chodzi? I do tej pory nie wiem. Książka jest thrillerem medycznym z romansidłem w tle. Efekt końcowy -zadowalający.

Brat Laury zaginął,siostra wyrusza na jego poszukiwanie. Okazuje się, że relacja z życia mężczyzny wiele z rzeczywistością nie miała wspólnego i zaczynają się schody. Ślad wiedzie do pewnego szpitala gdzie Scott byl tajemniczym pacjentem i taki psikus bo z relacji personelu wynika, że umarł.

Eric, lekarz dostaje dziwne wiadomości od przedstawiciela organizacji Kadyceusza. W końcu stwierdza, ze ma organizacje w 4 literach i wtedy zaczynają dziać się dziwaczne rzeczy. Umarli pacjenci ożywają w kostnicy a właściciel domu pogrzebowego prowadzi intratny interes. A wszystko związane jest z pewna taśmą wideo.

Jak się konczy? Paraliżującą toksyna, gorąca laska i kilo koki. A nasz doktorek trafia do pierdla z dziwnymi zarzutami. Pięknej kobiecie nie warto ufać, ale...

jw23 | 2014-08-11
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Świetna książka na wakacje. Szybka akcja, brak przestojów, dylematy moralne głównego bohatera. Polecam

Marczewek | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Niedawno wznowiona Krytyczna terapia, jest jedyną o ile się nie mylę, zekranizowaną powieścią autora.
Hmm, nie jest to szczyt możliwości Palmera, bo zdarzało mu się pisać lepiej.
Po początkowych rozdziałach spodziewałem się czegoś innego, niż na koniec dostałem. Mocno zamotana intryga, nie jestem pewien czy wszystko dobrze zostało wyjaśnione.

Na koniec jeszcze straszny tłumaczeniowy klops - antybiotyk przeciwwirusowy. Nie miałem pojęcia że takie coś istnieje.

Inez | 2017-05-12
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

"Krytyczna terapia" to pasjonujący pełen grozy thriller medyczny. Michael Palmer jest niedoścignionym autorem trzymającym w napięciu thrillerów.
Współczesna nauka z mnóstwem dreszczy i dreszczyków po drodze jest dopełnieniem całości książki. Autor bez owijania w bawełnę opisuje morderstwa, tortury i okrucieństwa, o których nie mamy pojęcia, a mogą zdarzyć się na terenie szpitali.
To jedna z najlepszych książek M.Palmera.
Polecam

zabulak | 2014-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 maja 2014

Bardzo dobra książka, ciekawa tematyka kryminalno - medyczna, wpleciony wątek miłosny między Ericiem a Laurą sprawił, że książka stała się ciekawsza, a dynamiczna akcja sprawia, że chce się pochłonąć tą książkę naraz w całości.

Daimonia Frey | 2015-01-25

Palmer w stu procentach, jeśli ktoś lubi gatunek, polecam!!!