Doświadczenia von Skalpela

Tłumaczenie: Maria Kowalska
Cykl: Nawiedzone zamczysko (tom 1)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Expériences de Von Skalpel

Szalony naukowiec, profesor Henryk von Skalpel znalazł wreszcie idealne miejsce do swoich doświadczeń - położony na odludziu i otoczony bagnami zamek Zmoraniecki. Tu nikt nie będzie mu przeszkadzał. W zaciszu pałacowych komnat uczony próbuje stworzyć istotę silniejszą, piękniejszą i inteligentniejszą od człowieka. Na razie efektem jego prac są, niestety, kolejne potwory. Czy uda mu się w końcu zrealizować swoje marzenie i stworzyć coś doskonałego?

Nawiedzone zamczysko to niezwykła na naszym rynku seria opowieści grozy dla dzieci. W jej skład wchodzą: Doświadczenia von Skalpela, Malkolm, potwór nad potwory i Czarodziejskie zaklęcie Beatrycze.
Poznajemy świat dziwnych stworów, a przy tym nieźle się bawimy, zaskoczeni fantazją i dowcipem autorów. Każdą z książek uzupełniają zabawne portrety potworów i okolicy, którą zamieszkują

źródło opisu: Wydawnictwo Siedmioróg, 2007.

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

Potworki_Czytają | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

„Jeśli kiedyś znajdziesz się w okolicach Kamizelkowa, nie zapomnij odwiedzić doliny, w której stoi zamek Zmoranickich” . Miejsce to wyjątkowe: od zachodu sunie ku niemu gęsta, upiorna puszcza, a od wschodu otaczają go radioaktywne bagna, które sąsiadują z cmentarzem i tajemniczą fabryką. Po drugiej stronie szosy stoi wiekowe drzewo, a tuż obok urwiska śmierci jest dyskoteka „Malibu”, nad którą góruje Przeklęta Skała. Zamek Zmoranieckich ma więc urokliwą, pełną grozy okolicę. „Zdobądź się na odwagę i wejdź w bramy zamczyska. Pozwoli Ci to zaznajomić się bliżej z jego niezwykle interesującymi mieszkańcami (…) Mieszkańcy pobliskiej wioski, Kamizelkowa, ściszają drżący głos, opowiadali, że zamek jest nawiedzony, że mieszkają w nim potwory, że otaczające go bagniska roją się od ponurych stworów, że –jednym słowem – w te okolice nie zapuszcza się nikt, komu życie miłe.” /s 2-13/

Jednym z mieszkańców zamku jest profesor Henryk von Skalpel, „drobny człowieczek z łysą czaszką i w...

Amster | 2016-08-03
Hostir | 2015-09-10