Chile. Podróże marzeń

Tłumaczenie: A. Wolski,S. Wolska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Chile
przewodnik, Chile
kamk

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

ArtZ72 | 2017-02-25
Przeczytana: 2007 rok

Chile to jeden z krajów najbardziej od Polski oddalonych geograficznie. A jednak na podstawie kontaktów z Chilijczykami myślę, że ze wszystkich narodów obu Ameryk jest to nacja chyba najbardziej podobna do naszej. W porównaniu z innymi Latynosami, Chilijczycy mają opinię pracowitych, zorganizowanych, praworządnych, zrównoważonych, lubiących lekturę i... herbatę. Wieść niesie, że tradycyjna angielska five o'clock tea ma się lepiej w ojczyźnie Gabrieli Mistral i Pablo Nerudy niż nad Tamizą... Chile pod względem bezpieczeństwa nie odbiega od standardów europejskich - cóż za kontrast w porównaniu z rozpasanym bandytyzmem będącym udziałem wielu krajów latynoskich! Jest tu także dość czysto, a uboższe dzielnice Santiago czy Valparaiso ani nie rażą brudem i brakiem infrastruktury sanitarnej, ani nie są tak rozległe i niebezpieczne, jak np. slumsy wielkich miast Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Peru czy Wenezueli. Rzadkością są tu polityczni krzykacze i hochsztaplerzy, a okres dyktatury...

Leila | 2016-02-24
Przeczytana: 09 lutego 2014