Kolor Magii (komiks)

978-83-7469-585-5
świat dysku
komiksy
Kamilos

To pierwsza w pełni komiksowa wersja powieści Terry`ego Pratchetta z niezwykle popularnego cyklu "Świat Dysku". Witajcie w Świecie Dysku, gdzie bogów nie tyle się czci, co zwala na nich winę! Wyobraźcie sobie płaski świat, podtrzymywany przez cztery słonie, sunące przez kosmos na grzbiecie gigantycznego żółwia. Poznajcie pechowe przygody maga Rincewinda i Dwukwiata, pierwszego turysty na...

Witajcie w Świecie Dysku, gdzie bogów nie tyle się czci, co zwala na nich winę! Wyobraźcie sobie płaski świat, podtrzymywany przez cztery słonie, sunące przez kosmos na grzbiecie gigantycznego żółwia. Poznajcie pechowe przygody maga Rincewinda i Dwukwiata, pierwszego turysty na Dysku. Dwukwiat jest właścicielem Bagażu, bez wątpienia najdziwniejszego z możliwych - kufra, poruszającego się samodzielnie na setkach malutkich nóżek, posiadającego magiczne własności, dzięki którym może zjeść każdego, kto mu się nie spodoba. A jednak, kiedy zajrzeć mu do wnętrza, jest tam tylko czysta bielizna Dwukwiata.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

electric_cat | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Odebrawszy z antykwariatu, dorwawszy, przeczytawszy, oceniwszy:

Wrażenia na mnie ten komiks nie zrobił.

Aniela_Rose | 2015-08-28
Na półkach: Fantasy itp, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Zdecydowanie wolę książkę, niż komiks. Ciężko się wczuć, nie porywa. Lepszy opis świata w oryginalnym tekście, niż te ponure ilustracje komiksu odbiegające od pozytywnego obrazu serii Pratcheta.

maap | 2016-11-24
Na półkach: Pratchett, Posiadam, Przeczytane