Mars 4

Mars
manga, komiks, mars
komiksy
Moonlight

Tytuł z gatunku lady's comics (manga dla dziewcząt i młodych kobiet, czytana jednak chętnie również przez mężczyzn), który wyszedł spod ręki Soryo Fuyumi. Fabuła mangi koncentruje się na osobowości i życiu głównych bohaterów: Rei - niezwykle silny charakter, wydaje się zbyt dojrzały jak na 16 lat, rodzaj buntownika, ryzykanta i playboya, gwiazda rajdów motocyklowych; Kira - cicha, nieśmiała i delikatna osoba, której pasją jest malarstwo. Oboje są sobą wyraźnie zainteresowani, ale czy tak różne osobowości może połączyć los? W miarę rozwoju akcji okazuje się jednak, że wbrew pozorom łączy ich bardzo wiele. Każde z nich ma za sobą tragedie, której piętno zaważyło na ich psychice. Każde z nich usiłuje uciec od swojej przeszłości. Początkowo niejasne okoliczności śmierci brata Reiego, i jego tajemnicze powikłania rodzinne oraz traumatyczne przeżycia Kiry staną na przeszkodzie ich uczuciu - zwłaszcza, że pojawią się osoby, które będą im tę przeszłość uparcie przypominać. Potem uczucie okaże się silniejsze - ale czy to nie stanie się powodem jeszcze większych kłopotów? Mimo poruszonych w tej mandze poważnych problemów, czyta się ją lekko i przyjemnie dzieki bogactwu scen humorystycznych i romantycznej otoczce.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/

Ensui-Szyszka | 2013-03-24
Na półkach: Przeczytane, Mangi, 2013
Przeczytana: 24 marca 2013

Strasznie dramatyczna część, ociera się o przesadę.

bberedzia | 2017-03-06
OwlShadow | 2016-11-20