Kocie historie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "To lubię". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literatura
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-7672-018-0
cookiemonster

Czy pamiętacie legendarnego kota w butach? Filonka Bezogonka? Uśmiechniętego kota z "Alicji w Krainie Czarów"? Filemona? Koty, najbardziej tajemnicze i nieprzewidywalne stworzenia, bardzo często fascynują pisarzy. Pewnie dlatego powstało tyle "kocich opowieści". Jeśli Ty też je lubisz, zajrzyj do tej fantastycznej, dobrze ilustrowanej książki. Herman, Zofia i Gienek, to koty mieszkające w...

Herman, Zofia i Gienek, to koty mieszkające w domu Dużego. Duży ma anielską cierpliwość, a jego pupile mnóstwo czasu i szalonych pomysłów. Uwielbiają, gdy coś się dzieje, a gdy jest nudno, wpadają na kolejny genialny pomysł.Potrafią nawet zamienić się w detektywów, gdy wymaga tego sytuacja...

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2010

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/tomasz-trojanowsk...»

sulibrat | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Kupiłem tę książkę dla mojego dziecka... i stała się jego ulubioną. Nie tylko czytał ją kilka razy ale poprosił o wersje do słuchania. Często sięgał po cytaty z książki albo zaczął określać nasze koty imionami z "Kocich historii". W końcu poprosił abym i ja ja przeczytał. Broniłem się mając własna kolejkę. - Później - zawsze odpowiadałem. - Ale tak to przeczytasz tę książkę dopiero jak będziesz miał 60 lat! No i co było robić? Przeczytałem :)

Oczywiście inaczej patrzy się oczami dziecka a inaczej dorosłego. "Kocie historie" to proste historyjki o kotach, które zachowują się jak małe a czasem przemądrzałe dzieci. Bawią i uczą. Ciepło się robi czytając te historyjki. Książka nie jest już taka młoda, zwłaszcza, ze w tekście pojawia się wątek urywania słuchawek w telefonicznych budkach... ostatni raz widziałem budkę telefoniczną w Pożarevacu w Serbii, rok temu... tak, słuchawka była urwana :) Dla dorosłego to naiwne historyjki ale dla dzieci - bomba.

Koty są cudownymi inteligentnymi...

kropka75 | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Bardzo ciekawa książeczka. Historie lekkie, przyjemne, zabawne, koty urocze i ... gadające. Z łebkami pełnymi szalonych pomysłów i niewyszczekanymi pyszczkami.

Mój ośmiolatek zainteresowany i ciekawy tych opowieści.
Wg mnie jedna jest wada tej książeczki - poszczególne historyjki są trochę za długie. Dziesięć czy kilkanaście stron to dużo dla kilkulatka. Zwłaszcza, że czasem przez wiele stron nie ma żadnego obrazka, więc dziecko nie ma na czym oka zawiesić, jeśli ktoś mu czyta. A te rysunki, które są, są szare, więc też mało ciekawe dla oka.

Dzielimy więc te rozdziały na pół i robimy przerwy w lekturze.

Polecam jednak. To urocza lektura jest.

Monika | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Wszystkim dzieciom bez wyjątku podobają się „Kocie historie” Tomasza Trojanowskiego. To książka pogodna, zabawna, z sympatycznymi zwierzęcymi bohaterami, obdarzonymi zdolnością mówienia.

Zofia, Gienek i Herman mieszkają w domu Dużego. Są kotami, choć bliżej im do niesfornych dzieci. Bawią się na podwórku, oglądają telewizję, zapraszają znajomych, urządzają konkursy i bale, demolują salon i okupują łazienkę. Podczas deszczu prowadzą obserwacje pogodowe, martwiąc się o to, czy dom jest dobrze przywiązany. W słoneczne dni grają w piłkę z Chłopakami zza Rogu, Brodaczem Bogdanem i z załogą królików. A przy tym wszystkim dużo gadają. Są ciekawe świata jak wszystkie dzieci, mają mnóstwo pytań, na które często same sobie odpowiadają z właściwą maluchom logiką. Na przykład chmury, zdaniem Hermana, uciekają przed wiatrem, bo nie mają biletu na niebo i nie chcą zapłacić kary.

Koty Dużego są też bardzo pomysłowe. Przygotowują wykład na temat „zwiększenia powierzchni do głaskania metodą...

znowuonaxd | 2017-07-26

super opowieść dla dzieci. powoduje dużo śmiechu zarówno dla dziecka jak i czytającego. naprawdę polecam

Josei | 2017-05-27
Przeczytana: 26 maja 2017

Książka niesamowicie pozytywna. Ja akurat słuchałam Audiobooka czytanego Jarosława Boberka i serdecznie polecam. Genialna modulacja głosu.

Magda | 2016-11-30
Przeczytana: 15 lipca 2016

Opinia mojej 8-letniej córki: to jest bardzo śmieszna książka o trzech kotach: Hermanie, Gieńku i Zofii. Są tam opisane ich zabawne przygody.

Zania | 2016-11-17

Jest to bardzo śmieszna książka,o trzech kotach, które przez cały czas łobuzują. Jest to idealna książka dla młodszych czytelników jak i dla starszych. Polecamy również audiobooki czytane przez Artura Barcisia.

Sally_Moon | 2016-03-17

Niezwykle pogodna, ciepła i wesoła książka dla wszystkich. Starzy i młodzi znajdą w niej sporą dozę humoru i ciekawe spojrzenie na codzienne problemy. Zarówno wielbiciele kotów jak i fani zwierząt w ogóle pokochają bohaterów za ich życiową filozofię i podejście do życia. Pierwsza część zdecydowanie najlepsza, następne trochę słabsze, ale całość polecam każdemu kto lubi lekki klimat.

Kate | 2015-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Bardzo ciekawa i przyjemna książka. Podoba mi się, że mówiące zwierzęta nie są normalne dla wszystkich bohaterów. Absurdalne pomysły kotów nie raz rozbawiły mnie do łez. Polecam.

Ania | 2014-05-31

Uwielbiam tę książkę. Jako dziecko, czytając przygody Hermana, Zofii i Gienka zaśmiewałam się do łez. :D