Kocie historie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "To lubię". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literatura
978-83-7672-018-0
cookiemonster

Czy pamiętacie legendarnego kota w butach? Filonka Bezogonka? Uśmiechniętego kota z "Alicji w Krainie Czarów"? Filemona? Koty, najbardziej tajemnicze i nieprzewidywalne stworzenia, bardzo często fascynują pisarzy. Pewnie dlatego powstało tyle "kocich opowieści". Jeśli Ty też je lubisz, zajrzyj do tej fantastycznej, dobrze ilustrowanej książki. Herman, Zofia i Gienek, to koty mieszkające w...

Herman, Zofia i Gienek, to koty mieszkające w domu Dużego. Duży ma anielską cierpliwość, a jego pupile mnóstwo czasu i szalonych pomysłów. Uwielbiają, gdy coś się dzieje, a gdy jest nudno, wpadają na kolejny genialny pomysł.Potrafią nawet zamienić się w detektywów, gdy wymaga tego sytuacja...

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2010

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/tomasz-trojanowsk...»

beataj | 2012-03-16
Przeczytana: 16 marca 2012

Świetne historyjki z trzema zwariowanymi kotami w roli głównej. Ich pomysły mogą niejednego rodzica przyprawić o ból głowy, ale dzięki temu szalenie podobają się dzieciakom :D Z przyjemnością sięgniemy po kolejne części.
A dla smaczku zdanie (cytat z historii drugiej), który u nas, z racji ciągłych pytań i dywagacji ze strony Młodego, stało się już kultowym: "Gieniek, albo jesteś latarnią morską, albo kotem zadającym kłopotliwe pytania. Zdecyduj się !"

Sally_Moon | 2016-03-17

Niezwykle pogodna, ciepła i wesoła książka dla wszystkich. Starzy i młodzi znajdą w niej sporą dozę humoru i ciekawe spojrzenie na codzienne problemy. Zarówno wielbiciele kotów jak i fani zwierząt w ogóle pokochają bohaterów za ich życiową filozofię i podejście do życia. Pierwsza część zdecydowanie najlepsza, następne trochę słabsze, ale całość polecam każdemu kto lubi lekki klimat.

Zania | 2016-11-17

Jest to bardzo śmieszna książka,o trzech kotach, które przez cały czas łobuzują. Jest to idealna książka dla młodszych czytelników jak i dla starszych. Polecamy również audiobooki czytane przez Artura Barcisia.

Magda | 2016-11-30
Przeczytana: 15 lipca 2016

Opinia mojej 8-letniej córki: to jest bardzo śmieszna książka o trzech kotach: Hermanie, Gieńku i Zofii. Są tam opisane ich zabawne przygody.

Ania | 2014-05-31

Uwielbiam tę książkę. Jako dziecko, czytając przygody Hermana, Zofii i Gienka zaśmiewałam się do łez. :D

Gabrielle | 2013-05-25

Najlepsza baśń, z jaką miałam do czynienia w dzieciństwie. Świetna fabuła i bardzo sympatyczne obrazki.

Penelopa | 2012-10-22
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: wrzesień 2012

Historie niby kocie, ale jakieś takie ludzkie. Pełno w tych zwierzakach cech nas samych i przez to książka nabiera głębszego wymiaru. To jej niewątpliwa zaleta, obok tak oczywistych elementów jak świetny język, nieprzewidywalne pomysły głównych bohaterów, czy dowcipne dialogi. Namiastką tego może być tekst jednego z kotów pochodzący z najlepszego, moim zdaniem, opowiadania „Pływające koty” : „Gieniek, albo jesteś latarnią morską, albo kotem zadającym trudne pytania. Zdecyduj się!". W tym samym opowiadaniu, wywołany już Gienek zrzucił się z fortepianu, który na czas zabawy był okrętem, ponieważ nie był pewien czym są cumy, które słyszał, że trzeba zrzucić. Na koniec tego niezwykle zabawnego opowiadania Trojanowski wkłada w pyszczki kotów ważne podsumowanie dotyczące życia nie tylko kotów, ale w ogóle…

”Dopłynęliśmy tam, skąd wypłynęliśmy, ale teraz jest tu zupełnie inaczej (…) Czasami trzeba wypłynąć, żeby dopłynąć…ale inaczej (…) Zawsze powinna być jakaś latarnia morska.”

Kocie,...

Kate | 2015-08-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Bardzo ciekawa i przyjemna książka. Podoba mi się, że mówiące zwierzęta nie są normalne dla wszystkich bohaterów. Absurdalne pomysły kotów nie raz rozbawiły mnie do łez. Polecam.

Asia-Polihymnia | 2011-03-01
Przeczytana: 2010 rok

Książka, którą każdy rodzic z prawdziwą przyjemnością przeczyta swoim dzieciom. I zarówno on, jak i one, będą mieli przy tym frajdę :-)

kleo | 2012-08-26

Kolejna ukochana książka mojego dzieciństwa. Czytam ją nadal mimo tego, że powinnam już chyba z niej wyrosnąć. POLECAM.