Szachownica

Wydawnictwo: Wydawnictwo EM
The chequer board
83-86396-06-7
szachownica, śmierć

Bohater powieści, John Turner, dowiaduje się po latach, że nie wyleczona rana z okresu wojny grozi mu śmiercią. Postanawia odnaleźć przyjaciół z tamtych czasów. Być może chciałby wypełnić puste miejsca na szachownicy pamięci i życia, aby zakończyć tę ziemska grę z poczuciem spełnienia ludzkiej powinności wobec siebie i innych. Czy istnieje szansa poznania reguł tej gry? Dlaczego w...

Dlaczego w decydujących momentach powrót do pewnych miejsc, ludzi i spraw nie dokończonych wydaje się tak absolutnie konieczny?

Pytania te stawia angielski pisarz Nevil Shute w "Szachownicy", skłaniając nas do refleksji nad istotą ludzkiego losu. Akcja obfituje w niezwykłe wypadki, a barwne historie życie czterech przyjaciół czynią z tej książki niezapomnianą lekturę.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: xallegro.pl