O aniołach i szatanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jan Paweł II naucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
83-7221-170-1
Jan Paweł II, anioł, szatan
religia
Agnieszka

Prawda o istnieniu nieśmiertelnych, stworzonych istotach duchowych jest jedną z prawd naszej wiary, którą każdorazowo wyznajemy w Credo. Książka, którą proponujemy, wprowadza w papieską naukę o duchach dobrych i złych. Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to zbiór tych tekstów i wypowiedzi, które zawierają papieską naukę o aniołach. Oprócz nauczania Jana Pawła II czytelnik...

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to zbiór tych tekstów i wypowiedzi, które zawierają papieską naukę o aniołach. Oprócz nauczania Jana Pawła II czytelnik znajdzie tu także wypowiedzi jego poprzedników na stolicy Piotrowej. Książka zawiera także mały, praktyczny modlitewnik z prośbami, modlitwami uwielbienia, a nawet egzorcyzmami zanoszonymi od wieków do Boga przez Kościół w zjednoczeniu z aniołami i za pośrednictwem Królowej Aniołów.
Część druga zawiera refleksje poświęcone działaniu osobowego zła oraz ludzkiej grzeszności. W uzupełnieniu tej części znaleźć można cenne wypowiedzi papieża Pawła VI na temat demonologii oraz nie publikowane jeszcze w Polsce dokumenty Kongregacji Nauki Wiary z 1975 roku pt. "Wiara chrześcijańska a demonologia".

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie