Jak myśli mózg

Tłumaczenie: Jacek Suchecki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Masters". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
How brains think
838545862X
mózg, myślenie,
hunter

Jak mózg stał się zdolny do myślenia? Jak powstała inteligencja? Jak to się dzieje, że w ogóle myślimy? Calvin jasno i przejrzyście pokazuje, że takie same procesy konkurencji i selekcji, które ukształtowały nowe gatunki mogą kształtować myśli i idee.

Kasandra | 2015-09-04

"Piaget zwykł mówić, że inteligencja jest tym, czym się posługujemy, gdy nie wiemy, co robić (...). Jeśli wybierasz właściwą odpowiedź, jesteś bystry. Żeby jednak być inteligentnym potrzebne jest coś więcej - aspekt twórczy, dzięki któremu odkrywasz coś nowego "tak po prostu". W twoim mózgu wciąż pojawiają się różne odpowiedzi - lepsze, gorsze (...)"
Niedawno postanowiłam wybrać się do innego działu w bibliotece miejskiej. Padło na dział literatury popularno-naukowej. Od razu moją uwagę przykuła książka "Jak myśli mózg". Opis był bardzo zachęcający, zwłaszcza, że już od jakiegoś czasu zaczęło mnie interesować funkcjonowanie ludzkiego mózgu, jego aspekty. Jak więc to się wszystko dzieje, cały ten proces myślenia i inteligencji?

Pan Calvin bardzo dobrze potrafił to człowiekowi wyjaśnić, choć ze swojego doświadczenia wnioskuję, że nie każdy potrafiłby go zrozumieć. Ja sama poznałam masę nowych pojęć, a niektórych z nich nie zrozumiałam. Dowiedziałam się jednak, że, przykładowo, psy...

Milioner | 2015-01-03
Omega_Prime | 2016-09-01