Wnuczuś

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-09213-X
barbara wiza, wnuczuś, wiza
Xymena

W książkach Barbary Wizy, obfitujących w przygody i zabawne perypetie, dominuje pogodny humor, życzliwość i zrozumienie dziecięcych bohaterów, którzy przeżywają swe codzienne kłopoty i radości w domu i w szkole. Jednym z nich jest również ośmioletni "Wnuczuś", tytułowy bohater opowiadania.

źródło opisu: http://pl.gojaba.com/pages/bookDetails.jsf?bookid=11549581

źródło okładki: http://pl.gojaba.com/pages/bookImage.jsf?bookid=11549581

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dodałam tę książkę na półkę "Ukochane z dzieciństwa", ponieważ mam do niej ogromny sentyment i wracam do niej naprawdę często, zwłaszcza w okresie chorobowym, kiedy sięgam po ukochane, sprawdzone książki.

"Wnuczusia" lubię nie tylko za język i przyjemne historyjki o sympatycznej rodzince, ale też za pewną radę, którą z powodzeniem stosuję do dziś. Brzmi ona: "Zawsze trzeba sobie znaleźć coś do cieszenia". Antek, bohater książki, zawsze znajdował coś takiego gdy było mu smutno - czasami nawet uśmiechał się do ściany i od razu było lepiej. Gdy miewam gorsze dni lub gdy coś pójdzie nie po mojej myśli, zawsze przypominam sobie "Wnuczusia" i staram się pomyśleć "o czymś do cieszenia" - o błękitnym niebie, o nowej książce, którą przeczytam, o smacznej kolacji, którą przygotowuję na wieczór - to naprawdę działa.

Natayla | 2012-11-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka ma dla mnie szczególne znaczenie. Dostałam ją od mojej Starszej Siostry, abym w życiu zawsze znalazła "coś do cieszenia". Strona 70 "Wnuczusia" jest magiczna i uzmysławia nam, że jeśli zechcemy, zawsze znajdziemy powód do uśmiechu. Choćby była to tylko ściana...

maxymiliama | 2014-09-08
sonko81 | 2014-01-14