Szkolny romans

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
The Chatham school affair
978-83-7470-214-0
Dorota_1988

Autor "Strachu" kolejny raz potwierdza, że jest "czarodziejem opowieści". To miał być kolejny wspaniały rok w historii szkoły w Chatham. Pojawiła się też nowa nauczycielka plastyki - piękna panna Elizabeth Channing. I Henry Griswald, nastoletni syn dyrektora szkoły, od razu jest pod wielkim jej wrażeniem. Podobnie ja jeden z nauczycieli - Leland Reed. Chociaż ma żonę i małą córkę... Tragedia,...

Autor "Strachu" kolejny raz potwierdza, że jest "czarodziejem opowieści".
Tragedia, jaka będzie udziałem tych trojga mieszkańców zaściankowego Chatham, znajdzie swoje rozwiązanie po wielu latach.

Jula | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Właśnie skończyłam czytać "Szkolny romans". Jeśli ktoś lubi powieści z dynamiczną akcją, mocnymi opisami zbrodni i seksu, to ta książka nie przypadnie mu do gustu, bowiem choć napiętności jest sporo, to akcja niemal zerowa. Skandal, dramat i proces, które wydarzyły się w małym amerykańskim miasteczku koło Bostonu w latach 20. XX wieku, znajdują swoje zaskakujące rozwiązanie po kilkudziesięciu latach, dosłownie na ostatnich stronach książki.
Jest to powieść dla miłośników i koneserów dobrze skonstruowanych, nastrojowych - choć nieco mrocznych - historii, w których gwałtowna, nieposkromiona miłość splata się ze zbrodnią, a wszystko wnikliwie pokazane od strony psychologicznej, co - uważam - jest jednym z największych atutów książki.

Amelia_22 | 2014-09-16

Na początku irytowało mnie ciągłe mieszanie (wręcz skakanie), w czasie ale książka jak najbardziej warta przeczytania. Nie jest to też typowy kryminał jak obiecuje wydawca.

Roni | 2012-09-05
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Ciężko mi się ją czytało. Męczące "wyprzedzanie faktów". Opowiada o czymś, o czym czytelnik nie ma pojęcia.

kelly12 | 2011-08-10
Przeczytana: 30 lipca 2011

Początkowo książka nie przypadła mi do gustu. A to dlatego, że autor wyjawił na początku kto będzie, że tak napisze czarnym charakterem. I zamiast skupić się na teraźniejszości to pisał to co będzie w przyszłości. I trochę mi to nie pasowało.
Ale potem książka zrobiła się ciekawsza. Więc przeczytałam ją do końca.
Może złe wrażenia na początku wywarła na mnie ta książka, ponieważ wcześniej czytałam kryminały Agathy Christie. W jej książkach jest tak, że jakaś osoba została zamordowana i potem trwa dochodzenie. I na końcu wychodzi na jaw kto był mordercą.
To tylko takie wtrącenie.

karolciaa1991 | 2012-10-25

Torchę mnie rozczarowała