Wiersze z kanapy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Szczęśliwego Dzieciństwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Papilon
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-245-6928-1
Dorota_1988

Sympatyczne wierszyki dla dzieci do czytania i słuchania. Przyjazne teksty wprowadzą dziecko w świat poezji, wzbogacą słownictwo, równocześnie ćwicząc zdolności lingwistyczne. Kolorowe ilustracje pobudzą wyobraźnię najmłodszych czytelników.

Carflo | 2013-12-30

Tym razem do czynienia mamy z książką dla nieco starszych dzieci. Zetkniemy się tutaj z niezwykłym talentem tej pisarki, wyobraźnia jej jest wprost niezmierzona! Tematyka: różna, różnista, każdy znajdzie coś dla siebie, lecz przygotujcie się na mocno niespodziewane i kontrastowe połączenia! Wiersze są mocno nieprzewidywalne i bardzo zabawne. Zabawne są sytuacje, ale również słowa, które dla dzieci mogą brzmieć obco (słowniczek jest na końcu książeczki), ale na pewno bardzo śmiesznie! Wita nas genialny wierszyk, w którym ktoś się skarży na swoją senność związaną z letnią porą. Skarży się i skarży, aż dochodząc do końca, dowiadujemy się że był to wirus grypy! Spotkamy archeologa, który wykopał „Na mą łopatę! O reta, reta! Gnaty nuteta!”, naukowca, który przez zbytnią pasję zmienił się w bakterię, straszszsznie szszszeleszszczące Myszy z Piszu i baaardzo ambitne mole. Przy takiej różnorodności nie można się nudzić, a jest to dopiero początek, książeczka zawiera bowiem aż 22...

polalib | 2014-03-26
Na półkach: Teraz czytam