Plaster Czarownicy i inne baśnie

Wydawnictwo: Czarna Owca
83-60207-59-3
Dorota_1988

To zabawa na całego dla najmłodszych. Krótkie bajki, utrzymujące młodego czytelnika w miłym napięciu, momentami śmieszne, pełne wyobraźni, ale nigdy - smutne. O czarownicy, która wcale nie jest groźna, o nieposłusznych poddanych pewnego króla, i o sędziwym magu, który na starość przestał używać zaklęć. Bajki tak FAJNE, że nie przeszkadza w nich nawet morał:) Małgorzata Strzałkowska - autorka...

Małgorzata Strzałkowska - autorka i ilustratorka. Jej wiersze, baśnie, opowiadania i teksty piosenek pojawiają się w czasopismach dla dzieci: "Świerszczyk", "Ciuchcia", "Miś", "Skarb Malucha", "Dziecko", w przeszłości: w "Pentliczku"i "Naszym Maksie", a także w programach telewizyjnych: "Jedyneczka" i "Budzik", natomiast dowcipne i finezyjne teksty ozdabiają ubranka firmy "Endo". Wspólnie z Robertem Friedrichem, liderem Arki Noego, opracowała teksty na płytę Kocham moją mamę. Jest autorką książek dla dzieci: Wierszyki łamiące języki, Hocki-klocki dla każdego - i małego, i dużego, Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym, Leśne głupki, Zbzikowane wierszyki łamiące języki, Wiersze, że aż strach oraz Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem.

Abee | 2015-10-05
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2015

Jeśli chodzi o tytuł, to te krótkie historyjki nijak się mają do baśni, jakie znamy z książek Grimmów, czy Andersena. To są >>baśnie<< dla dzieci tabletów i komórek - krótkie, zwarte. Jeszcze na dobre się nie rozpoczęły, a już się kończą. I następna. I następna. W wydźwięku odrobinę nostalgiczne. Doceniam ich oryginalność. Bo niektóre pomysły na historyjkę są przednie. Jednak wolę klasykę.

Tadeusz | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Polecam dla dzieci 5-7 letnich.

Meowth | 2016-02-27
Gossia | 2015-09-26