Sąsiedni wszechświat

Universe next door
837298526X
kosmologia,
hunter

Czy czas może biec wstecz? Czy w równoległych rzeczywistościach rozgrywają się wszystkie możliwe alternatywne historie? Czy możemy żyć wiecznie? To tylko niektóre z prowokujących pytań, zadanych przez Marcusa Chowna w jego książce. Wszystkie prezentowane idee - choć można je uważać wręcz za szalone - są oparte na faktach.

Jędrzej Sadłoń | 2011-06-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Zanim zabierzesz się do tej książki, przeczytaj najpierw pozycję "Teoria kwantowa nie gryzie" oraz "Magiczny tygiel". W nich bowiem niektóre kwestie i eksperymenty tu opisane napisane są szerzej/jaśniej, i jeśli to pierwszy Chown po którego sięgasz możesz mieć wrażenie spłycenia tematu, niedopowiedzenia kwestii.. Natomiast jeśli czytałeś wcześniejsze pozycje -książka jest świetnym uzupełnieniem, dopełnieniem anegdot i ciekawostek tam zawartych, kilka doświadczeń opisanych nieco chaotycznie w wyżej wymienionych pozycjach jest tu napisana klarowniej. Jako dopełnienie powyższych części pozycja obowiązkowa ;)

bardzo dobra, choć druga połowa to czyste fantastyczne spekulacje na wiadome tematy, jesli się czytało kilka powieści sf w życiu i zaliczyło Hawkinga, to nic zaskakującego w nich nie ma. Może prócz ciekawie opisanej teorii Panspermii. czywiście Polecam.

ToJa | 2016-11-14
Przeczytana: marzec 2014