Kapitanowie

8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-86976-69-1
rejs, żeglarstwo, podróż

Powieść "Kapitanowie" została napisana z imponującym rozmachem, z oddechem prawdziwie morskim. Śledząc przebieg rejsów, czuje się i przeżywa pokonywaną przez jachty przestrzeń. Na ten rozmach pozwoliło autorowi bogate doświadczenie żeglarskie. Bez osobistego doznania niepowtarzalnej aury morskich przestworzy trudno byłoby wyzwolić w sobie taką "przestrzenną" ekspresję udzielającą się wyobraźni czytelnika. [...] Ciąg fabularnych wydarzeń, choć przecież fikcyjnych, odbierany jest w każdym momencie lektury jako w pełni wiarygodny. Warte podkreślenia, że Autor zaskarbia sobie tę czytelniczą ufność nie nadużywając swych specjalistycznych kompetencji, dozując nomenklaturę żeglarską z wyczuciem, tak by nie odstręczała hermetyzmem ani nadmierną drobiazgowością szczegółów. [...] Powieść tchnie romantyką żeglarstwa z czasów jego świetności w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy to właśnie toczy się akcja. Ta romantyka podnosi temperaturę emocji, tworząc pomost między światem przedstawionym a współczesnym odbiorcą, chowającym w sercu wiele sentymentu dla żeglowania po morzach.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

kerech | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Ciekawa, bo uwielbiam żeglować. Ogólnie rzecz biorąc jednak trochę bez zaskoczenia. Ot zwykła historia typu... wstałem rano, poszedłem po bułki a potem do pracy.
Niemniej dla wielbicieli żeglarstwa, którzy będąc na lądzie chcą poczuć się jak na morzu - to pozycja obowiązkowa!

LadyYoungSailor | 2014-01-07
Przeczytana: styczeń 2014

Czytałam tą rewelacyjną książkę z wypiekami na twarzy, aż do ostatniej strony. Wciągająca, fascynująca, jedna z najlepszych powieści o tematyce marynistycznej jaką dotąd czytałam.

Dreamer | 2013-04-06
Przeczytana: marzec 2013

Ta książka to autentyk. Wspaniała przygoda napisana przez kogoś, kto świetnie zna temat.

Dzielny-Marynarz | 2015-06-29
GrzMot | 2013-08-18