Agnieszka Osiecka o kobietach, mężczyznach i świecie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studenckie Debiuty Naukowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Poznańskie Studia Polonistyczne

Ta książka to zbiór prac naukowych powstałych w wyniku seminarium magisterskiego profesor Izoldy Kiec w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci analizują twórczość Agnieszki Osieckiej w wielu aspektach. Poprzez jej piosenki, opowiadania, felietony, tom wierszy "Wada serca", a nawet poprzez interpretatorów jej piosenek. I być może nie jest to...

I być może nie jest to książka, którą "się czyta", ale niewątpliwie to ważny krok. Próba usystematyzowania pewnych spraw, próba nazwania literaturą przez wielkie "L" tego, czym parała się Agnieszka Osiecka.
I całe szczęście, że naukowcy, badacze literatury ten krok robią... bo ja od dawna (intuicyjnie) stoję na stanowisku, że Osiecka, Kofta, Młynarski, Przybora i wielu innych - to literaci. Autorzy wybitni, którym niesłusznie dość odmawia się miejsca w podręcznikach czy antologiach poezji...
Lekka muza - to wielka sztuka.
Co między innymi udowadnia ta książka.

Pod redakcją: Piotra Derlatki, Anny Lambryczak i Michała Traczyka.
Opieka naukowa Izolda Kiec.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie Studia Polonistyczne, 2003

źródło okładki: Poznańskie Studia Polonistyczne