Tajny współpracownik Święty. Dokumenty archiwalne sprawy Mariana Jurczyka

83-919221-8-9
PRL, SB, tajny współpracownik
historia
Krzysiek W

Jak widać, pomimo wydania prawomocnego wyroku Sądu Najwyższego, niewiele wskazuje na to, by oznaczał on zakończenie powyższej sprawy. Pytań dla historyków i politologów pozostaje wiele. Czy Jurczyk był tajnym współpracownikiem SB Czy wyrok Sądu Najwyższego, który zapadł w jego sprawie był zasadny Czy podobne wyroki przyczyniają się do rzetelnego i sprawiedliwego rozliczenia z komunistyczną przeszłością Czy polski wymiar sprawiedliwości działa należycie, czy też wydaje się specyficzne "świadectwa moralności" chroniące przed publiczną anatemą byłych tajnych współpracowników SB Celem niniejszej książki jest umożliwienie każdemu wyrobienia sobie w tej stricte historycznej kwestii własnego zdania.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/24694

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/24694