Tajne Niemcy

Tłumaczenie: Robert Sudół
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Secret Germany : Claus von Stauffenberg and the mystical crusade against Hitler
hunter

Claus hrabia von Staufenberg, pułkownik o urodzie hollywoodzkiego aktora, był jednym z niewielu przeciwników nazizmu, który zdecydował się urzeczywistnić marzenia o zlikwidowaniu źródła zła - Hitlera. Choć brawurowa misja się nie powiodła, warto poznać jego historię - historię arystokraty i romantyka, opętanego swoją ideą, który podobno jako jedyny wytrzymywał spojrzenie Fuhrera.

źródło opisu: Książka i wiedza, 1997

źródło okładki: http://odk.pl/tajne-niemcy,3.html

Grzegorz Żarnowiecki | 2015-01-16
Przeczytana: 12 lutego 2000

Najlepsza książka o opozycji antyhitlerowskiej w Niemczech, a głównie o jej bohaterze - wykonawcy nieudanego zamachu na Hitlerze płk Stauffenbergu. W Książce poznajemy nie tylko motywy zamachu ale całą nieprzeciętną osobowość tego genialnego oficera, człowieka o niezwykłej inteligencji i silnym charakterze. Przez lata komuny usiłowano pomniejszyć jego czyn tak w Polsce jak i w Niemczech. Niemcy choć pielgrzymują do Wilczego Szańca (Gierłoż k/Kętrzyna) uznali go oficjalnie za bohatera dopiero w 1996 roku. Radzę przeczytać by sobie wyrobić osąd.

ghostmaniac | 2016-06-29
Przeczytana: 2005 rok