Nie odbierajcie mi złudzeń

powieść,
hunter

Medellin | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Opowiadania Cardoso przenoszą nas na Kubę, na jej mniej znaną część, z dala od morza i od wielkich miast. Zagłębiając się w wiejski świat kubańskiego interioru spotykamy ludzi ogarniętych tęsknotami i marzeniami, które nie zawsze mają szansę na realizację. Wśród nich są m.in. mężczyzna, który zahipnotyzował sam siebie, co przyniosło brzemienne w skutki konsekwencje, psychiatra i jego pacjent mający awersję do koloru białego, stare niezamężne kobiety spędzające życie na szyciu ubrań. Wszyscy oni żyją w świecie ogarniętym letargicznym upałem i odurzającym zapachem tropikalnych roślin.

Krilan | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Opowiadania kubańskiego twórcy powstały z obserwacji środowiska wiejskiego, bliskiego autorowi. To właśnie w tej atmosferze, przepełnione poezją, lecz zrodzonej z surowej i bezwzględnej rzeczywistości, rozwinęła się wyobraźnia pisarza, w której to, co istniejące, miesza się z tworami imaginacji. Niekiedy lirycznie, kiedy indziej przesycone dyskretnym humorem opowiadania ukazują osobliwą, niekonwencjonalną wizję świata kubańskiego pisarza.

Konrad | 2016-10-14
Barbasia | 2015-07-19