Moje dziecko : jak mądrze kochać i dobrze wychowywać dzieci w wieku szkolnym. Cz. 2

Wydawnictwo: Czarna Owca
978-83-7554-248-6
nayanka

Dorota Zawadzka znana z programów ,,Superniania” i "Świat według dziecka" podpowiada, jak radzić sobie z problemami dzieci w wieku 6–12 lat. Porusza tematy, z którymi najczęściej borykają się rodzice – zarówno te, związane ze sferą emocjonalną jak i fizyczną. Mówi o dojrzewaniu, okazywaniu uczuć, podejmowaniu samodzielnych decyzji, uzależnieniu od Internetu, o tym jak rozwijać w dziecku pasje, jakie stosować wobec niego kary i nagrody i jak być dla niego autorytetem. Sporo miejsca poświęcono szkole, której początek jest dla dziecka najczęściej szokiem. Pierwsza książka na rynku, która tak dogłębnie zajmuje się problemami wychowania dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

źródło opisu: www.empik.pl

źródło okładki: www.empik.pl

CicheBaBum | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015
Iwona | 2014-11-04

Egzemplarz z autografem

noico | 2011-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Dorota Zawadzka znana jako Superniania w drugiej części książki "Moje Dziecko" zajęła się problemami związanymi z wychowaniem dzieci szkolnych. Jak sama zauważyła, na rynku wydawniczym mnóstwo jest książek o "obsłudze" i wychowaniu niemowlaków i małych dzieci, a później - wielka dziura. Potem dzieci pojawiają się w postaci problemowych i buntujących się nastolatków.
Autorka pokazuje jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami wieku szkolnego. Nie ze wszystkim musimy się zgadzać, ale na pewno w jednym ma rację - dziecku w każdym wieku trzeba poświęcić czas (choć w różny sposób) i uwagę, i rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać (rozmawiać, a więc także słuchać, a nie tylko mówić).

Przeczytana: 05 marca 2011

Pierwsza część bardziej mnie porwała.
Przy tej się męczyłam :(

Beata Modlińska | 2011-03-24
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Polecam z czytsym sumieniem.

Monika | 2011-01-07

polecam