Twój mózg, twoje pieniądze

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Wydawnictwo: Laurum
978-83-7746-019-1
Mariusz

CO SIĘ DZIEJE W MÓZGU, KIEDY MYŚLIMY O PIENIĄDZACH? Otóż całkiem dużo. Nie wszystko, co się dzieje, ma jednak korzystny wpływ na stan naszych finansów. W Twój mózg, twoje pieniądze Jason Zweig wyjaśnia, dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzje finansowe - oraz co mogą zrobić, by tego typu błędów uniknąć. Zweig, doświadczony dziennikarz finansowy, sięga do najnowszych odkryć...

CO SIĘ DZIEJE W MÓZGU, KIEDY MYŚLIMY O PIENIĄDZACH?
Otóż całkiem dużo. Nie wszystko, co się dzieje, ma jednak korzystny wpływ na stan naszych finansów. W Twój mózg, twoje pieniądze Jason Zweig wyjaśnia, dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzje finansowe - oraz co mogą zrobić, by tego typu błędów uniknąć. Zweig, doświadczony dziennikarz finansowy, sięga do najnowszych odkryć neuroekonomii, fascynującej nowej dyscypliny stanowiącej połączenie psychologii, neurobiologii i ekonomii, by lepiej zrozumieć istotę procesu podejmowania decyzji finansowych. Wyjaśnia, dlaczego tak często niepoprawnie oceniamy ryzyko i dlaczego jesteśmy zbyt pewni siebie, gdy chodzi o decyzje inwestycyjne. Rzuca zupełnie nowe światło na proces inwestowania i wyjaśnia, w jaki sposób można kontrolować przebieg walki między rozumem i emocjami.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Łukasz | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2014

Styl w jakim została napisana ta książka bardziej przypomina podręcznik ze studiów wyższych niż poradnik. Liczba informacji jest tak duża, że trudno zapamiętać cokolwiek i zastosować w praktyce. Suche fakty, które niespecjalnie poprawiły moje postrzeganie i rozumienie własnych zachowań inwestycyjnych. Żałuję, że autor w większości odwołuje się do zachowań inwestorów giełdowych, a przecież to tylko jedna z możliwości inwestowania. Polecam tym, którzy lubią ciekawostki.

Slavemaster | 2016-05-10

Rewelacyjna książka. Dla inwestorów pozycja obowiązkowa, dla pozostałych może być niezwykle ciekawą pozycją z zakresu neuroekonomii. Uważam, że każdy powinien zdawać sobie sprawę z ograniczoności czy nawet ułomności mózgu aby popelniac mniej blędów niekiedy bardzo kosztownych.

Livi | 2014-05-04
Przeczytana: 01 maja 2014

Opisuje procesy jakie zachodzą w naszym mózgu podczas inwestowania. Ciekawa pozycja, szczególnie dla osób interesujących się neuroekonomią.

gorys | 2014-01-17

Można dowiedzieć sie mase waznych rzeczy na temat działania mózgu, świetna pozycja

Mateusz Hendzel | 2016-11-02
Przeczytana: lipiec 2016