Twój mózg, twoje pieniądze

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Wydawnictwo: Laurum
978-83-7746-019-1
Mariusz

CO SIĘ DZIEJE W MÓZGU, KIEDY MYŚLIMY O PIENIĄDZACH? Otóż całkiem dużo. Nie wszystko, co się dzieje, ma jednak korzystny wpływ na stan naszych finansów. W Twój mózg, twoje pieniądze Jason Zweig wyjaśnia, dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzje finansowe - oraz co mogą zrobić, by tego typu błędów uniknąć. Zweig, doświadczony dziennikarz finansowy, sięga do najnowszych odkryć...

CO SIĘ DZIEJE W MÓZGU, KIEDY MYŚLIMY O PIENIĄDZACH?
Otóż całkiem dużo. Nie wszystko, co się dzieje, ma jednak korzystny wpływ na stan naszych finansów. W Twój mózg, twoje pieniądze Jason Zweig wyjaśnia, dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzje finansowe - oraz co mogą zrobić, by tego typu błędów uniknąć. Zweig, doświadczony dziennikarz finansowy, sięga do najnowszych odkryć neuroekonomii, fascynującej nowej dyscypliny stanowiącej połączenie psychologii, neurobiologii i ekonomii, by lepiej zrozumieć istotę procesu podejmowania decyzji finansowych. Wyjaśnia, dlaczego tak często niepoprawnie oceniamy ryzyko i dlaczego jesteśmy zbyt pewni siebie, gdy chodzi o decyzje inwestycyjne. Rzuca zupełnie nowe światło na proces inwestowania i wyjaśnia, w jaki sposób można kontrolować przebieg walki między rozumem i emocjami.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Przeczytana: 11 lutego 2018

Lektura podstawowa dla osoby, która chce efektywnie podejmować decyzje finansowe.
Autor przytacza najnowsze badania na temat pracy ludzkiego mózgu w aspekcie podejmowania decyzji finansowych. Książka okraszona licznymi ciekawymi przykładami, które ilustrują omawiane mechanizmy. Czyta się ją szybko, jest ciekawa, mimo iż mocno naukowa.
Ja niestety przeczytałem tą książkę co najmniej rok za późno. Jeśli zrobiłbym to wcześniej, byłbym nieco bogatszy :)
Książka ta leżała na moje półce niczym koło ratunkowe, podczas gdy ja tonąłem... (alegoria do mojej sytuacji rok temu)

Łukasz | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2014

Styl w jakim została napisana ta książka bardziej przypomina podręcznik ze studiów wyższych niż poradnik. Liczba informacji jest tak duża, że trudno zapamiętać cokolwiek i zastosować w praktyce. Suche fakty, które niespecjalnie poprawiły moje postrzeganie i rozumienie własnych zachowań inwestycyjnych. Żałuję, że autor w większości odwołuje się do zachowań inwestorów giełdowych, a przecież to tylko jedna z możliwości inwestowania. Polecam tym, którzy lubią ciekawostki.

Slavemaster | 2016-05-10

Rewelacyjna książka. Dla inwestorów pozycja obowiązkowa, dla pozostałych może być niezwykle ciekawą pozycją z zakresu neuroekonomii. Uważam, że każdy powinien zdawać sobie sprawę z ograniczoności czy nawet ułomności mózgu aby popelniac mniej blędów niekiedy bardzo kosztownych.

Livi | 2014-05-04
Przeczytana: 01 maja 2014

Opisuje procesy jakie zachodzą w naszym mózgu podczas inwestowania. Ciekawa pozycja, szczególnie dla osób interesujących się neuroekonomią.

gorys | 2014-01-17

Można dowiedzieć sie mase waznych rzeczy na temat działania mózgu, świetna pozycja

Grzegorz Krzymiński | 2018-03-24
Przeczytana: 17 kwietnia 2018