Bajki mamy Wrony

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Uczymy się Czytać". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bajka
978-83-61824-15-2
Dorota_1988

Zbiór 26 tematycznych historyjek - po jednej na każdy tydzień wiosny i lata. Przeznaczone są dla dzieci od lat 6 do samodzielnego czytania (jedyna tego typu książka na rynku!). W każdym tekście występują tylko 23 "zwykłe" litery. Bez ą, ę, ó, h, zmiękczeń i dwuznaków. Wszystkie czytanki to ciekawe bajki - dowcipne, mądre, a niektóre nawet rymowane! Napisane przez wybitną poetkę i znawczynię języka polskiego we współpracy z doświadczonymi nauczycielami kształcenia zintegrowanego. Jest to część druga dwutomowej serii UCZYMY SIĘ CZYTAĆ.

ebabka | 2011-09-14
Przeczytana: wrzesień 2011

Zazwyczaj jest tak, że problem z samodzielnym czytaniem pojawia się u maluchów, których nie fascynuje sam rytuał lektury. Zatem powinniśmy zrobić dużo, by dzieciak polubił tę czynność. Z pewnością pomocnym narzędziem okażą się „Bajki mamy Wrony”- interesujące historyjki, ładne i ciekawie wydane, z urokliwymi ilustracjami. Ale to, czym wyróżniają się na tle elementarzy – to wyjątkowa dbałość o to, by litera była stosunkowo niewielka, ale za to duża interlinia (badania nad podręcznikami pokazują, że to właśnie duża interlinia ułatwia czytanie, a nie oczko litery). Ubolewam, że za moich czasów ;) nie mogłam skorzystać z tych bajek, pewnie nauka czytania nie byłaby taka mozolna...

ani_anka | 2012-11-14
Przeczytana: 08 listopada 2012

Kupiłam tą książkę aby uczyć dziecko czytać. Książeczka miała składać się z łatwych historyjek do samodzielnego czytania. W wyrazach w tekście występują tylko 23 litery ( nie ma żadnych ą,ę itp). Moim zdaniem opowiadania są zbyt długie jak na pierwsze próby czytania i mnie irytuje zastępowanie trudniejszych słów obrazkami. Moim zdaniem poziom trudności słów jest niski, natomiast długość tekstu i sposób prezentacji jest dla bardziej zaawansowanego czytelnika.

rowena77 | 2014-03-08
Przeczytana: 12 marca 2014