Bajki krasnoludka Bajkodłubka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Uczymy się Czytać". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bajka
978-83-61824-14-5
Dorota_1988

Bajki z 23 liter do nauki czytania Pierwsze czytanki, jakich dotąd nie było! Zbiór 26 historyjek - po jednej na każdy tydzień jesieni i zimy. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-7 lat do samodzielnego czytania. Wszystkie czytanki to ciekawe bajki - dowcipne, mądre, a niektóre nawet rymowane! We wszystkich występują tylko 23 litery: a, b, c, d, e, f, g, i, j, k, l, ł, m, n, o, p, r, s, t, u,...

Bajki z 23 liter do nauki czytania

We wszystkich występują tylko 23 litery: a, b, c, d, e, f, g, i, j, k, l, ł, m, n, o, p, r, s, t, u, w, y, z. Bez ą, ę, ó, h, zmiękczeń i dwuznaków. Wyrazy z trudnościami ortograficznymi zastąpiono w tekście obrazkami, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla dzieci.

Książki z cyklu "Uczymy się czytać" są znakomitym uzupełnieniem dla pakietów kształcenia zintegrowanego. Służą utrwaleniu nabytej w klasie zerowej umiejętności czytania, która stanowi podstawę dalszych sukcesów szkolnych dziecka. To także materiał polecany do zajęć reedukacyjnych z dziećmi starszymi.

Asia-Polihymnia | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

Bajeczki urocze. Zresztą bardzo lubię i cenię twórczość pani Strzałkowskiej.
Książkę wypożyczyłam dla syna, który uczy się czytać. Jednak mimo tego, że w bajeczkach nie ma trudnych wyrazów z dwuznakami, jest sporo wyrazów trudnych (bo długich) dla dziecka zaczynającego przygodę z czytaniem. Zdania także są dość długie.
Ogólnie pozycja świetna, ale dla dziecka, które już opanowało dobrze podstawy, a nie dla tego, które dopiero zaczyna.

ebabka | 2011-09-23

Moja sześcioletnia siostrzenica rozróżnia już większość liter, ale duka straszliwie. I czyta bez zrozumienia. Bajkodłubek okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziecko nie musi zmagać się z polskimi literkami, z trudnymi wyrazami. Opisywane historyjki są proste (w dobrym znaczeniu) i nieskomplikowane. Tak krótkie, że nie zdąży się zdekoncentrować, rozproszyć uwagi - bo już następuje dowcipna puenta historii. Świadomość, że tak dobrze nam to czytanie idzie, zachęca do dalszej pracy.

książek: 1921
Dominika | 2016-08-16