Egipt. Podróże marzeń

Tłumaczenie: A. Wolski, J. Podgórski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Egypt
przewodnik, Egipt
kamk

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Abee | 2014-11-16
Na półkach: Egipt, Posiadam, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 listopada 2014

Seria dla tych, co podróżują palcem po mapie, dla planujących podróż i dla tych, co są już na miejscu. Na miejscu trudniej, bo trochę waży. Cenne wprowadzenie w historię - od zamierzchłych czasów faraońskich do dzisiejszego państwa islamskiego. Część turystyczna z treściwymi opisami miejsc godnych obejrzenia. Wiele poglądowych zdjęć. Tutaj już są pewne minusy upływu czasu, jak przy każdym przewodniku. Np. muzeum w Luksorze oddaje zbiory do Kairu i tylko miejscowi to wiedzą (XI.2014). Część dla turystów - ta najszybciej się dezaktualizuje. Ale wciąż jest to pozycja warta przeczytania przed wypadem do Egiptu, mimo upływu wielu lat od wydania. Potem można postawić na półkę, gdzie będzie sentymentalnym albumem do podróży w czasie.

Yasmine | 2012-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Dla wszystkich miłośników Egiptu, dla tych którzy byli, lub takich jak jak, którzy dopiero planują podróż do tego kraju. Począwszy od starożytnej historii, poprzez zmiany spowodowane wtargnięciem islamu, aż po historię współczesną. Dzięki temu przewodnikowi możemy zapoznać się ze współczesną kulturą, kulinariami, miejscami, które warto odwiedzić. Naprawdę świetna pozycja.

miecia | 2016-09-13
Kamilkaa21 | 2014-11-09