Drobinka Śmieszynka czyli Przygody kropelki wody

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lubię Bajki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bajka
978-83-61824-27-5
Dorota_1988

Pełna humoru i ciekawostek przyrodniczych bajka o wędrówce kropli wody dookoła świata. Śmieszynka przylatuje na ziemię jako płatek śniegu aż z siódmego nieba. Przemierza cały glob od bieguna do bieguna poprzez równikowe pustynie i zwrotnikowe lasy deszczowe. Nurkuje w oceanach, drąży skały, tworzy źródła, rzeki i wodospady. I zdobywa wciąż nowych znajomych - foki, pingwiny, krokodyle, strusie, papugi, a nawet... kaktusy i stalagmity! Ten, kto zaprzyjaźni się ze Śmieszynką i wyruszy z nią w tę niezwykłą podróż, pozna niejedną tajemnicę naszej planety?

Ola | 2016-01-13
Przeczytana: 22 listopada 2016